Návrhy tetování lebky - VeAn Czech
Lebka
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Návrhy tetování lebky

Návrhy tetování lebek jsou jedním z těch typů tetování, které vyvolávají smíšené pocity u lidí.

Obecně je význam tetování lebky spojen s nebezpečím, smrtí a uvědoměním si pomíjivosti lidského života. Tyto témata nejsou pro každého a není je příjemné diskutovat se všemi lidmi.

Lebka se zkříženými kostmi byla slavným pirátským symbolem a ve starověku u lidí vyvolávala okamžitý strach a hrůzu. Tetování s lebkou si často dělají hazardní hráči podvodníci, jejichž život je spojen s neustálým rizikem a krutým štěstím, pro tyto lidi se tetování lebky v určitém smyslu stalo symbolem zoufalství.

návrhy tetování lebky
návrhy tetování lebky
návrhy tetování lebky

Význam lebky v různých náboženstvích

Tetování lebky je symbolem pravdy, hořké pravdy času, která ničí a zabíjí vše.

Také takové tetování může být symbolem odpuštění a oběti. Tento význam k nám přichází z hlubin křesťanství, tradice říká, že po umučení na kříži Krista – Božího syna jeho krev tekla po kříži do země a omyla lebku Adama – prvního člověka. Tím Kristus svou smrtí vykoupil původní hřích Adama a Evy. Proto jsou na všech ikonách ukřižování pod křížem zobrazeny lebka a zkřížené kosti – hrob Adama.

Některé buddhistické sekty používají lebky lidí jako amulet, který jim neustále připomíná, že život je posvátný. Starověcí Keltové, kteří putovali téměř po celé Evropě, věřili, že lebka uchovává v sobě nesmrtelnou duši člověka. Proto uchovávali lebky svých slavných předků a statečných válečníků a zacházeli s nimi s mimořádnou opatrností, věřilo se, že ten, kdo vlastní něčí lebku, vlastní i jeho sílu a důstojnost.

návrhy tetování lebky
návrhy tetování lebky

Význam lebky v tetovacím průmyslu

Lebka může symbolizovat nejen smrt, ale i nesmrtelnost.

Pokud je na tetování zobrazena lebka se hadem, který vylézá z očnice, symbolizuje to nesmrtelnost a moudrost a říká o tom, že naše znalosti a zkušenosti zůstávají na zemi po naší smrti.

Obecně přijímaný význam lebky - smrt, rozklad, konec zemských radostí, ale na druhou stranu význam tetování lebky říká - „život je krátký“ a říká o tom, že bychom neměli chlubit se svým životem a plýtvat časem zbytečně. Pro moderní bikery (stejně jako pro americké indiány) je lebka v tetování ochranou před rošťáckou smrtí a připomínkou toho, že život je třeba brát naplno.

Obrazy lebek jsou velmi populární v Mexiku, kde každý rok slaví festival smrti, a to není smutný svátek, je to den, kdy se lidé snaží získat maximum potěšení ze života. U nich lebka symbolizuje začátek nového života, znovuzrození a reinkarnaci.

Jako závěr je třeba říci, že každý člověk, který dělá tetování lebky, vkládá do něj svůj zvláštní význam. Pro někoho to může být památkou na smrt blízké osoby, pro někoho symbolem nenávisti a slepé zuřivosti. Proto lze lebku považovat za dostatečně univerzální symbol pro tetování.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.