Tetování Liška: Význam & Náčrtky - VeAn Czech
Liška

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Lišku?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Liškou?

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Návrh tetování lišky

Velmi chytré, mazané a neuvěřitelně krásné zvíře, kterému se říká liška, od pradávna přitahuje každého svou tajemností, mazaností a bystrou myslí.

Lišky jsou velmi opatrné, je poměrně obtížné je chytit, případně nahnat do pasti. Jelikož se lišky vyskytují téměř všude, zná je každý národ. V různých kulturách byla liška popsána svým vlastním způsobem, ale téměř ve všech zemích je liška pozitivním znamením.

Tetování Liška Význam
Tetování Liška Význam
Tetování Liška Význam

Význam pro různé národy

V Číně je obraz lišky spojován s ochranou, svému majiteli také přináší štěstí a dlouhověkost.


Obzvláště běžné tetování lišky bylo mezi muži, kteří si jej vybrali k ochraně před všemi problémy a také k tomu, aby jim liška zajistila šťastí a úspěch na celý život. Číňané často říkali: vesnici je třeba ovládnout jen tam, kde se vyskytují lišky.

V Japonsku uctívali bílou lišku, kterou jim, jak si lidé mysleli, seslali bohové. Bílá liška pro Japonce znamenala blahobyt a hojnost. Také v Japonsku liška představovala božstvo, které mělo devět ocasů. Legenda říká, že toto božstvo vždy pomáhalo lidem v těžkých časech, obdařilo je bohatstvím a blahobytem. Japonci věří, že tetování s lišákem nebo liškou jim pomáhá dosáhnout dokonalosti, rozvoje, být pozornější a rozvíjet své silné charakterové rysy.

V Koreji byla liška znakem ženskosti a plození a liščí tetování účinně zdůrazňuje ženskou sexualitu.

Tetování Liška Význam
Tetování Liška Význam

Mezi Kelty byly lišky také ve velké úctě, jejich podoba často zdobila těla velkých válečníků.


Věřilo se, že liška je ochrání před zlodějem, nepřítelem, před řadou nebezpečí, obdaruje majitele citlivou intuicí a pomůže mu být velmi opatrný. Keltové přisuzovali liškám moudrost, čest a vědění, také věřili, že rudoocasá kráska působí jako průvodce do jiného světa. Lišky si velmi váží své svobody, a proto, jakmile se dostanou do pasti, jsou schopny si kousnout tlapku, aby se vysvobodily ze zajetí a utekly. Tetování s takovým obrázkem je vhodnější pro muže, jelikož prokazuje jejich lásku ke svobodě. Liška, která je zajatcem pasti, vypovídá o vnitřním neklidu.

Mezi indiány byla liška lidským ochráncem, posvátným zvířetem. O těchto rusovlasých kráskách se tradovaly legendy, které říkaly, že liška pomáhá lidem najít léčivé byliny, učila je lovit a správně nastražit pasti. Mezi šamany, válečníky, lovci a léčiteli bylo zvykem uplatňovat obraz liščího úsměvu.

Národy Skandinávie věřily, že liška je zosobněním Lokiho, boha mazanosti a neposlušnosti. Porodní asistentky, léčitelé a věštci používali jako své zvláštní znamení obraz červené lišky.

Tetování Liška Význam
Tetování Liška Význam
Tetování Liška Význam

Mužské a ženské interpretace

Přestože jsou lišky spojovány spíše se ženami, tetování zobrazující tato statečná a inteligentní zvířata je stejně vhodné pro obě pohlaví.

U žen tetování lišky ukazuje jejich obratnost, ženskou mazanost, mystiku, sexualitu a plodnost. Ukazuje, že majitelka tetování může dosáhnout jakéhokoli požadovaného cíle, i když pro to bude nutné využít lsti. Obrázek lišky na mužském těle značí, že majitel tetování je ambiciózní člověk, vynalézavý, najde cestu ven z jakýchkoli okolností, je důvtipný a oceňuje nezávislost.

Tetování lišky je docela zajímavé a originální, stejně jako jeho význam. Co přesně toto zvíře v sobě skrývá, je poměrně těžké říci, protože její charakterové rysy jsou spíše dvojí. Tato zvířata jsou na jednu stranu velmi mazaná a občas zákeřná a na druhou stranu velmi chytrá, obratná a vynalézavá. I přesto bude pro muže i ženy tetování lišáka nebo lišky sloužit jako nádherný amulet na celý život.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.