Lotos

10

дней

12

часов

30

минут

42

секунд

Taky miluješ Lotus?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Lotusem?

7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Návrh tetování lotos

Lotos je neuvěřitelně krásná, jemná a známá rostlina východní kultury.

Jedná se o dokonalou květinu, která má hluboký a prastarý výklad. Tato květina je znamením života, znovuzrození, čistoty, věčnosti, duchovnosti, nevinnosti, plodnosti, nesmrtelnosti, božství, míru, harmonie a klidu. Je to znak duchovního rozvoje člověka, touhy po poznání pravdy a boje o šťastný život. Interpretace lotosového tetování je mnohoznačná, protože různé kultury daly lotosu svůj vlastní význam. Po mnoho staletí vzbuzoval lotos mezi lidmi obdiv a překvapení. To netýká jen jeho krásy a něhy, ale také schopnosti prorůstat nejšpinavějšími bažinami a jezery a přitom zůstat stejně čistý a něžný. Právě tato vlastnost lotosu přitahuje pozornost mnoha lidí.

Tetování lotos
Tetování lotos
Tetování lotos

Výklad v různých náboženstvích

Téměř ve všech asijských zemích je lotosový květ nedílným znakem kultur a náboženství.

 • V náboženstvích buddhismu a hinduismu znamená lotosový květ probuzení, hovoří o touze člověka po skutečném duchovním životě. Toto označení je spojeno s růstem lotosu. Koneckonců, počínaje od samého dna, lotos pomalu raší skrz všechno bahno a mezek a postupně si razí cestu ke slunci. Jakmile lotos vyroste na hladinu vody, otevře se poupě a rozdává lidem radost svou krásnou barvou. Existuje legenda, která říká, že Velký Buddha se narodil z květu této úžasné rostliny. Buddhističtí svatí mniši zvolili lotos jako meditační trůn, známou lotosovou pozici. Na tomto základě je lotos znamením božství, označuje vítězství světla a dobra nad temnými, zlými silami, mluví o spojení opačných stran, je znamením velké lásky.
 • V Indii je lotos ženského rodu a znamená plodnost. Obraz květiny v této kultuře připomíná tvar misky.
 • Staří Egypťané věřili, že lotosový květ je znamením „ohně intelektu“ a nesmrtelnosti, proto byl zobrazován s bohy. Lotos také fungoval jako znak Horního Nilu.
 • Féničané, Asyřané a Chetité spojovali lotos se znamením znovuzrození.
 • Číňané považovali lotos za příznivé znamení, byl to jeden z osmi pokladů.
 • Řecko-římská kultura považovala lotos za zosobnění bohyně krásy a lásky Afrodity (Venuše).
 • Pro obyvatele Íránu je lotos znamením slunce.
 • Mayové spojili lotosový květ se samotnou Zemí.
 • Taoisté popisovali lotos jako znamení kosmického kola života a lotos také označoval čisté srdce člověka.
 • Obyvatelé Tibetu věřili, že lotos chrání neznámá tajemství a je také samotným znamením těchto tajemství.
 • Pro obyvatele Japonska znamená lotos cudnost.
Tetování lotos
Tetování lotos

Význam Lotosu

Barva lotosu také nese svůj význam, například bílý lotos vypovídá o duchovní dokonalosti člověka, růžová je znamením božství.

Červený lotos symbolizuje čistotu srdce, pocity lásky a vášně. Modrý květ je znamením moudrosti a poznání. Tetování lotosu je stejně populární mezi muži a ženami.

 • V mužském tetování je lotos zřídka hlavním prvkem obrazu, obvykle jeho květy doplňují hlavní tetování. S touto možností působí lotos jako znamení ambicí a všestrannosti člověka, označuje touhu člověka být jedinečný, ne jako všichni ostatní.
 • Pro dívky je lotos znakem plodnosti, něhy a ženskosti. Je symbolem cudnosti, síly a vytrvalosti.Obraz lotosu můžete aplikovat na jakoukoli preferovanou část těla, jelikož toto tetování bude vždy vypadat velmi krásně a působivě.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Článek je psán žurnalisty a je pouze informativní. Jestliže jste našli chybu a nebo nesouhlasíte s tím co je tu uvedeno, informujte nás contentvean@gmail.com.
KONTAKTUJTE NÁS