Tetování Mandala: Význam & Náčrtky - VeAn Czech
Mandala

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Mandalu?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Mandalou?

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Návrhy tetování mandaly

Tetovací sfera je plná kolosálního množství obrázků, mezi nimiž jsou obzvláště oblíbené různé talismany a amulety.

K takovým tetováním patří náčrt mandaly. V Tibetu je tento obraz naplněn hlubokým významem a v Indii se na základě schématu tohoto obrazu vyrábějí vzory na oblečení, staví se chrámy a plánují se také velká města.

Tetování Mandala Význam
Tetování Mandala Význam
Tetování Mandala Význam

Oznáčení tetování Mandaly

Tetovací skica mandaly nese označení celistvosti celého světa.

Když se blíže podíváte na několik možností obrázků, můžete vidět, že mají společné rysy. V náčrtech mandal je největší postavou kruh obsahující čtverec. A ve středu čtverce je kruh, který svým rozdělením připomíná lotosový květ. V náboženství buddhismu je největší kruh znakem vesmíru, nejmenší kruh označuje božstva. Čtverec mezi dvěma kruhy funguje jako znak světových stran.

V Tibetu má obraz mandaly hlubší výklad. Předpokládá se, že grafické symboly obrazu působí jako tantra texty. Na základě toho je tetování s tímto vzorem talisman, který svému majiteli přitahuje zdraví, štěstí a lásku, stejně jako další výhody.

V hinduismu je kresba zosobněním ducha a existence. A postavy tvořící mandalu představují základy vesmíru. Toto znamení je silnou obranou proti agresivnímu tlaku a také označuje lidskou sílu a centrum spirituality.

V oblasti uměleckého tetování se mandala nejčastěji provádí v takových stylech, jako je "dotwork" a "linework".Tyto styly se vyznačují černou a bílou barvou. V dotworku se tetování provádí pomocí mnoha bodů a v liniích jsou hlavním prvkem čáry. Existují náčrty tetování, ve kterých jsou tyto styly kombinovány.

Tetování Mandala Význam
Tetování Mandala Význam

Interpretace jednotlivých prvků

Prvky, které tvoří mandalu, také nesou zvláštní označení a mohou také fungovat jako talisman.

  • Figurka s osmi rohy je všestrannou ochranou.
  • Kresba kruhu je znakem síly a odvahy, stejně jako moudrosti.
  • Obraz čtverce vypovídá o stálosti a svědomitosti.Tetování mandaly lze kombinovat s dalšími prvky, jako jsou květiny nebo ovoce. Mandala ve své podobě často připomíná lotos, takový obraz působí jako talisman a přitahuje svému majiteli štěstí a úspěch.

Mandala a oko Buddhy - takový obraz mluví o lásce a ochraně.

Tetování Mandala Význam
Tetování Mandala Význam
Tetování Mandala Význam

Vhodná místa pro toto tetování

Neexistují žádná zvláštní pravidla pro vycpávání tetování mandaly, můžete si vybrat jakékoli místo pro náčrt.

Může to být záhyb paže nebo předloktí, krk, chodidla nebo zápěstí, vnější a vnitřní strany dlaní, hrudník nebo záda, v jakékoli požadované oblasti.

Často je zde rozdělený obraz mandaly, v tomto případě je kresba umístěna na paralelní části těla: nohy nebo ruce. Při doteku se kresba stává jedním celkem.

Světové strany naznačené čtvercem jsou často malovány speciálními barvami.

  • Sever je zelený.
  • Jih je žlutý.
  • Barva zvolená pro Západ je červená.
  • Pro východ - bílá.Obecné pozadí může mít jakoukoli požadovanou barvu, obvykle je to červená nebo modrá, smaragdová.Existují obrazy, na kterých jsou božstva zobrazena uprostřed obrazu během meditace.

Bez ohledu na barvu, kterou si vyberete pro obrázek, tetování mandaly bude věrným asistentem ve vašem životě. Naplňte svůj život láskou, štěstím a úspěchem ve všech věcech.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.