Tetování Maorske: Význam & Náčrtky - VeAn Czech
Maori

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Získejte slevu na jakýkoli Maurský styl

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Maurským stylem?

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Návrhy tetování Maori (Moko)

Tetování pro maorský kmen mělo prvořadý význam a absence nositelných kreseb byla považována za hřích a známku nevkusu, stejně jako zbabělost a neúctu k božstvům uctívaným celým kmenem, protože rituál tetování byl tak přísný a bolestný, že se ne každý odvážil udělat tak život potvrzující krok.

U maorského kmene má umění tetování své jméno – „moko“. Zástupci kmene jsou na „mokka“ velmi citliví a věří, že tetování jsou jedinou věčnou věcí, kterou jim nikdo nemůže vzít. Také tetování bylo běžné u mužské i ženské populace.

Navíc lidské tělo bylo něco jako Vesmír, proto bylo podmíněně rozděleno do úrovní, kde se křížily různé energetické toky. Proto byly kresby vytetováný právě na tyto zóny průsečíku energií, aby se změnil předem určený osud: chránit se před vlivem negativních jevů, napravit svůj charakter, zbavit se špatných návyků a také přilákat štěstí. , získat všechna požehnání od života a přístup k božskému poznání.

maorske tetovani vyznam
maorske tetovani vyznam
maorske tetovani vyznam

Technologie maorského tetování

Tradičně se maorské tetování aplikovalo na tělo (většinou vyřezávané na obličej), aby zastrašilo nepřátele v bitvě.

K tomu se používaly nože vyrobené z mušlí, žraločích zubů nebo kostí ptáků a ryb, díky kterým byl proces tetování strašně bolestivý a také nebezpečný pro zdraví a dokonce i život (v případě zánětu infekce rychle zabila nositele tetování) .Dnes se maorské tetování aplikuje na tělo, aby jej zdobilo, a ne aby vyděsilo nepřátele, a takové tetování se nyní na obličeji provádí jen zřídka. Kromě toho byl nahrazen aplikační nástroj: místo nože se nyní používají indické jehly. To urychluje proces aplikace a hojení tetování a také snižuje riziko infekce nebo zjizvení v místě vpichu.

maorske tetovani vyznam
maorske tetovani vyznam

Hlavní symboly pro maorské tetování

Maorské tetování někdy ohromuje svým měřítkem a propracováním těch nejmenších vzorů, které nejsou v detailech horší než umělecké, realistické tetování, ale navzdory celistvosti a nedělitelnosti zápletky maorského tetování lze rozlišit několik symbolů, které jsou zásadní v jakémkoli tetování tohoto stylu:

  • Skat - chrání před negativními emocemi lidí kolem vás, nasměrovanými vaším směrem; považován za symbol kultivovanosti, přitažlivosti a vnitřní svobody.
  • Ještěrka - zvyšuje inteligenci a intuici, otevírá dar jasnozřivosti nebo magické schopnosti.
  • Slunce - označuje vztah života a smrti, propůjčuje úspěch, dobro, vnitřní energii a štěstí.
  • Žralok - symbol síly, moci, síly, vytrvalosti; silná ochrana před nepřáteli.
  • Želva - propůjčuje svému nositeli zdraví a dlouhověkost a také chrání a neumožňuje utrácet přebytečnou životní energii a hromadit ji.
  • Delfín je symbolem přátelství, radosti a oddanosti.
  • Spirála je symbolem změny, začátku nového života, obnovy, naděje a osobního růstu. Bílá volavka a straka - symbolizují prosperitu a čistotu ducha a také pomáhají najít vaši životní cestu.
  • Chcete-li své tělo ozdobit maorským tetováním, vyberte si tatéra, který již má díla v tomto stylu ve svém portfolio.
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.