Tetování Maya - VeAn Czech
Mayská kultura

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Získejte slevu na jakýkoli Mayský styl

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Mayským stylem?

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Mayské tetování

Maya je nejstarší civilizací, která dodnes udivuje lidi svým rozvinutým písmem, architekturou, matematickým a astronomickým systémem.Tato civilizace měla svůj vlastní kalendář, podle kterého mohla předpovídat zatmění Slunce a Měsíce. V té době to byla neuvěřitelně vyspělá civilizace s bohatou kulturou. Mayská architektura byla neuvěřitelně vyspělá, byly stavěny pyramidy, které ve své majestátnosti nebyly horší než egyptské pyramidy. Uvnitř chrámů byla provedena detailní malba, jejíž studium pokračuje dodnes. Maya je navíc známá svou originální malbou na tělo a dnes je tetování v tomto stylu v tetovacím průmyslu velmi oblíbené.

Tetování Maya

Historie tetování Maya

Maya tetování se vyznačují silným sémantickým zatížením.Nositelný obrázek by mohl hodně napovědět o svém majiteli: o jeho bitvách a vítězstvích, stejně jako o tom, jaké místo tato osoba zaujímala ve společnosti. Hlavním rysem tetování starověké civilizace bylo, že obrazy spodního prádla byly k dispozici pouze mužům, kteří vstoupili do manželského svazku. Na těle muže bylo velké množství tetování, což naznačuje jeho význam ve společnosti. Pokud muž odmítl nositelnou image, stal se vyvrhelem. Pokud jde o dívky, měly povoleno použít malé tetování jako ozdobu těla. Krásné dámy tak přitahovaly pozornost mužů. Pro dívky však byla omezení v místech pro tetování, nebylo dovoleno provádět kreslení spodního prádla v oblasti hrudníku, protože dívky kojily své děti.

Tetování Maya
Tetování Maya

Princip vycpávání tetování

Pro Mayu byl proces tetování doprovázen velmi bolestivými pocity.Proto člověk s mnoha nositelnými obrazy vzbuzoval respekt lidí k sobě samému. Bolestivost procesu spočívá ve způsobu vycpávání tetování. Nejprve byla kůže člověka obarvena speciálním pigmentem, poté byly na těle provedeny řezy, které byly poměrně hluboké. Do těchto řezů se vtírala barva, která byla vyrobena na bázi hlíny.

Maya tetování jsou známé tím, že zobrazují posvátná, totemická zvířata, jako jsou: medvěd, vlk, tapír nebo orel. Nejuctívanějším nositelným vzorem byl obraz slunce. Pro mayský kmen bylo slunce božstvem, které bylo ctěno a uctíváno. Proto byla tetování často oválného nebo kulatého tvaru s mnoha prvky.

Kmen uctíval různá božstva, plnil svá těla obrazy, Mayové vzdávali úctu Akatovi – Bohu nositelných kreseb.

Tetování Maya

Mayské tetovací označení

Náčrty Maya tetování jsou plné hlubokého významu, kmen velmi pečlivě vybral odpovídající prvky pro vzor těla.

Každý obrázek měl svou vlastní interpretaci.

  • Obraz bizona označuje velkou sílu mysli, protože v chladném zimním období bizonpomáhal kmeni přežít.
  • Medvěd grizzly označuje obratnost a sílu, protože v mayském kmeni si takový obrazmohl dovolit pouze ten, kdo vstoupil do boje s medvědem a vyhrál.
  • Kresba vlka znamená dravost a nebojácnost.
  • Tetování sovy označovalo nadvládu duchů.Mayské náčrty se vyznačují poměrně složitou strukturou a technikou kreslení spodního prádla. Aby bylo možné vytvářet nositelné obrazy s vysokou kvalitou, obyvatelé kmene studovali tuto dovednost několik let. Právě mayské tetování sloužilo jako začátek tribal tetovacího stylu. Jejich společné rysy jsou vyjádřeny v geometrických tvarech, převládají černé a šedé tóny. Stejně jako tajemství, kterým jsou všechny starověké obrazy naplněny. V těchto obrazech se často objevuje spojení mezi člověkem a Bohem, bohem s oběťmi a spojením mezi lidmi a válkami. Proto je vojenské téma v mayském tetování tak běžné.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.