Tetování návrhy morového doktora - VeAn Czech
Morový doktor
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování návrhy morového doktora

Obraz morového doktora symbolizuje mystiku a fatalismus, předpovídá smrtelnou nevyhnutelnost a samotný strach ze smrti.

Morového doktora všichni znají díky jeho neobvyklému kostýmu, který chránil lékaře ve středověku před strašlivou bubonickou morem. V dobách středověku mor zabil obrovské množství lidských životů. A tak neobvyklý, mystický kostým doktorů byl pro ně jedinou záchranou před zkázou. Právě kvůli svému podivnému kostýmu, který v lidech vzbuzoval strach, je morový doktor tak populární v oblasti tetování.

tetování návrhy morového doktora
tetování návrhy morového doktora
tetování návrhy morového doktora

Morový doktor. Historie vzniku

Tento vzhled je znám ve všech zemích Evropy, ve středověku Evropu zachvátila strašná nemoc zvaná "Bubonický mor", další běžné označení je "Černá smrt".

Nemoc byla nejrozsáhlejší ze všech nemocí, které kdy lidstvo zažilo. Bubonickému moru nebylo úniku ani pro nejvlivnější lidi, vyhlazovala absolutně všechny na své cestě. V té době nebyla medicína tak rozvinutá, spíše připomínala teologické učení, a z toho důvodu mnoho lidí umíralo i na nejjednodušší nachlazení. Protože lékaři nemohli moru čelit, na jejich místo přišli lékaři nazývaní "moroví doktoři". Léčba černé smrti probíhala velmi netradičními metodami. Nemocným lidem prováděli krvácení a odstraňovali bubony (zánětlivé uzliny), které se na těle člověka tvořily od nemoci. Poměrně zvláštní, ale s těmito metodami boje proti moru se dokonce podařilo zachránit lidské životy, i když v malých množstvích.

tetování návrhy morového doktora
tetování návrhy morového doktora

Při léčení nemocných byli doktoři vystaveni vysokému riziku nákazy.


Proto byl speciálně pro doktory vynalezen všeobecně známý kostým, který svým vzhledem v nemocných vzbuzoval pocit naděje na záchranu a zároveň strach z nevyhnutelné smrti.

Nejdůležitějším prvkem kostýmu byla maska podobná dlouhému ptákůmu zobáku. Na konci zobáku masky byla sbírka léčivých bylin, které odpuzovaly zápach mrtvých těl. Mnozí věřili, že tento zobák je mystickým talismanem, chránícím doktory před černou smrtí. Do této masky byla vložena červená skla, věřilo se, že právě červená barva chrání před nákazou. Ve skutečnosti však čočky chránily doktory před krví, která se používala během léčení.

Kromě masky byl doktor vysokých botách, rukavicích, v klobouku a dlouhém plášti. Všechny uvedené věci byly kožené, protože kůže byla nejsilnějším a nejpevnějším materiálem.

tetování návrhy morového doktora
tetování návrhy morového doktora
tetování návrhy morového doktora

Význam tetování

Obvykle si morového doktora pro tetování vybírají odvážní lidé, kteří se nebojí vyjádřit svůj pohled na věci.

Jsou to lidé, kteří mají rádi mystické příběhy s reálným dějem, nebojí se zdát se divní a ponurí okolním lidem.

Lékař bubonického moru je univerzální obraz, který si stejně často vybírají jak muži, tak ženy. Neboť obraz lékaře černé smrti nese v sobě zvláštní pohledy na svět a odráží skryté rysy charakteru majitele tetování.

Tetování morového doktora nese dva hlavní významy.

  1. Pojem fatalismu.
    1. Lidé, kteří si vybírají tento návrh pro tetování, věří, že vše, co se s člověkem děje, je mu předurčeno a to nelze změnit. Obvykle jsou to lidé, kteří se nechávají unášet proudem, úplně se vzdávají osudu.
  2. Hra se smrtí.
    1. Vycházejíc z příběhu o morovém doktorovi, smrt ho neustále pronásleduje. Tetováním na své tělo obraz morového doktora dělá majitel tetování prohlášení světu, že se nebojí smrti a je připraven podívat se jí přímo do očí.Vyberete-li si tetování morového doktora, pamatujte, že nejdůležitější význam je ten, který do něj sami vkládáte.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.