Mořské panny

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Mořské panny?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Mořskou pannou.

Vyplňte formulář
a získejte 20% slevu
Doba poskytnutí je omezená

Návrhy tetování
mořské panny

Mezi mnoha různými tetováními jsou obzvláště oblíbené motivy s mytologickými bytostmi.

Jedním z těchto tetování je motiv mořské panny či vodní víly. Návrhů mořských panen existuje mnoho pro každý vkus. Najdeme pestré a barevné návrhy mořských panen; mořské panny ve stylu animáků; černobílé verze mytologických krásek. Vodní krásky oplývají jedinečným zevnějškem, úchvatnou postavou a uhrančivým pohledem, který dokáže okouzlit a svést každého.

V dávných dobách si motivy mořských panen tetovali na tělo pouze námořníci, dnes ale může takové tetování zdobit tělo každého, kdo si to jen přeje. Mořská panna je univerzální design, proto jsou to muži i ženy, kdo zdobí svá těla mořskými kráskami. Podle mytologie je mořská panna mladá krásná dívka, která má místo nohou úchvatný rybí ocas. Mořské panny byly obyčejně na očích pouze námořníkům, kteří se plavili dlouhou dobu a často nebyli střízliví. Mořské panny lákaly námořníky do svých sítí, z nichž nikdo živý nevyvázl. Nikdo, ani ti nejvytrvalejší a nejskromnější muži, neodolali okouzlující kráse mořských panen.

Tetování mořské panny
Tetování mořské panny
Tetování mořské panny

Mořské panny se nacházejí v mýtech mnoha zemí a každá z nich popisuje mořské panny jinak.

V určitých mýtech je mořská panna zobrazována jako mladá a krásná panna, některé národy mořské panny ale popisují jako ohavné staré ženy hrozného vzhledu. Skandinávské a germánské kmeny zobrazovaly mořské panny jako sirény s dlouhými bílými vlasy. Sirény obvykle sedávaly na mořských kamenech a skalách, kde lákaly námořníky svým krásným zpěvem. Pokud námořník uslyší zpěv sirény, nedokáže již vzdorovat a mořská panna ho vláká do víru, ze kterého není cesty zpět. Vikingové věřili, že mořské panny jsou znamením budoucích potíží.

Tetování mořské panny
Tetování mořské panny

Zobrazení mořských panen, které je v současnosti nejobvyklejší, odpovídá nahým dlouhovlasým kráskám s perlami v rukou.

Slovanské národy věřily, že ve vodní krásky se mění mladé utonulé ženy a nepokřtěné děti. Podle legend vycházejí vodní víly uprostřed noci z řeky, rozpouštějí si své zelené vlasy a čekají na břehu na svou kořist. A pokud někdo na své cestě potká tyto krásné panny, vábí ho k sobě a trýzní ho až k smrti. Kromě podobného utrpení byly vodní víly chovány ve velké úctě a bylo s nimi zacházeno s respektem. Lidé věřili, že rusalky jsou patronkami sklizně, která jim může přinést smutek i štěstí.

Tetování mořské panny
Tetování mořské panny
Tetování mořské panny

Význam mořské
panny v tetování

Tetování mořské panny či vodní víly oplývá ženskou energií, nebezpečnou krásou, sexualitou, magičností a božstvím.

Pro ženy tetování mořské panny znamená ženskost, krásu, sexualitu a lstivost. Toto tetování prezentuje ženu jako neovladatelnou osobu, která se naopak snaží podmanit si muže a nebýt v jeho moci.

Mořská panna na mužském těle vypovídá o lásce majitele tetování k ženské kráse. Tímto způsobem muži dávají najevo, že jejich srdce je již obsazeno krásnou dámou.

Motiv mořské panny může vypovídat o kreativní osobnosti snílka. Tito jedinci zpravidla milují tajemné příběhy, rádi sní a užívají si svobody.

Při výběru návrhu mořské panny pro vaše tetování je třeba si uvědomit, že tato vodní kráska vyžaduje zobrazení ve velkém měřítku proto, aby se odhalila v celé své kráse.

Motiv krásných dívek dnes nemá takový mystický význam, naopak díky kresleným filmům jsme zvyklí vidět malou mořskou vílu jako laskavé a jemné stvoření. Navzdory tomu nepředstavují tato vodní stvoření jen krásné obrázky, jedná se o tetování, která nesou tajemné znamení vášně a lstivosti.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS