Význam tetování očí & Náčrtky - VeAn Czech
Oko

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Oko?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Okem?

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Tetovací náčrtky oka

Tetování s okem vždy vypadá docela neobvyklé, velmi originální a zajímavé, někdy dokonce tajemné a zastrašující.Tetování s takovým obrazem je velmi žádané mezi oběma pohlavími. Tetování se provádí v široké škále barev, stylů a technik, kromě toho jsou obrázky naplněny nejen lidskýma očima, ale také očima ptáků, zvířat a dokonce i kreslených postaviček. Poměrně často můžete najít obraz plačícího oka, s pomocí takového tetování lidé obvykle zanechávají vzpomínku na zesnulé blízké nebo ztracené domácí mazlíčky.

Tetování, ve kterém je obraz oka kombinován se stromem, znamená dobré zdraví, plodnost a stabilitu.

Tetování znázorňující oko nese několik označení, od pradávna mu lidé dali zvláštní význam.

Význam tetování očí
Význam tetování očí

Interpretace různých kultur

  • V dobách starověkého Egypta bylo zvykem přikládat si na tělo oči bohů, které lidemsloužily jako talisman. Obraz oka boha Ra dává člověku velkou sílu vyrovnat se s různými obtížemi, které mu život poskytuje. Také oko boha Ra dává člověku stav klidu, schopnost léčit se z mnoha nemocí. Tento obraz je také zosobněním radosti a světla. Egypťané také věřili ve velkou sílu obrazu oka boha Hora, tento obraz slouží jako silný amulet pro člověka, lidé věřili, že s jeho pomocí můžete vidět, co se skrývá v lidských duších. Horovo oko je zobrazováno především na pozadí pyramidy nebo v trojúhelníku, kromě spojení s Bohem byl tento obraz znám také jako znamení zednářské komunity. Pro ně tento obrázek slouží jako oficiální znak jejich tajné lóže, tetování na těle člověka může naznačovat, že je součástí této komunity.
  • Pro křesťany je obvyklé věřit, že obraz oka je zosobněním duše a víry člověka. Poměrněčasto se můžete setkat s výrazy „Vševidoucí oko“ nebo „Boží oko“, mnoho lidí věří, že Bůh vidí naprosto vše, co se děje v duši člověka a jeho myšlenkách. Výraz „třetí oko“ je také velmi častý, lidé si tento obraz spojují s intuicí, vnitřním instinktem, ale mezi mnoha náboženstvími se také uvažuje, že takový obraz na těle nejen pomáhá komunikovat s Bohem, ale slouží také jako strážce pro osobu. Lidé často vycpávají obrazy svých očí, aby se chránili před různými zlými pohledy, neštěstím, aby se chránili před nepřáteli a cizími silami.
  • Lidé turecké kultury věří, že obraz oka přitahuje štěstí. Obvykle v takových náčrtech jeoko umístěno uvnitř lidské dlaně.
  • Pro buddhisty tetování s okem znamená moudrost, věří, že tento obrázek jim pomůžedosáhnout božského osvícení.
  • Pro šamany oko představuje sílu proroctví a portál s nadpozemskými silami. Věří, žetento obraz jim pomáhá spojit se s jiným světem a přijímat z něj potřebné informace.
Význam tetování očí

Obecné označení

Jak vidíme, tetování s obrázkem oka má několik označení, v různých náboženstvích má oko svou vlastní sémantickou myšlenku.Pokud tato označení spojíme do jednoho celku, pak můžeme říci, že obraz oka na lidském těle je symbolem štěstí, talismanem, ochranou před vším špatným. Pro některé je to duchovní spojení s Bohem, ochrana před zlými duchy. Také se věří, že oko zosobňuje intelektuální sílu, silný vnitřní instinkt. V zásadě si člověk vybere, co přesně bude jeho tetování symbolizovat, mnozí si vyberou skicu, aniž by do toho dali nějaký smysl, ale jednoduše proto, aby zdůraznili svou jedinečnost nebo aby se jim obrázek líbil.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.