Tetování old school: Význam & Náčrtky - VeAn Czech
Old School

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Získejte slevu na jakýkoli Old School

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Old School?

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Tetování ve stylu Old School

V oblasti tetování existuje značné množství různých stylových variací obrázků.

Každý si může vybrat styl podle svého vkusu. Tento článek se zaměří na nejstarší styl tetování s názvem Old School.

Dnes je Old School nejoblíbenějším stylem v umění tetování. Navzdory skutečnosti, že styl pochází z devatenáctého století, je stále velmi žádaný mezi znalci tetovacího umění. Nejprve byl distribuován v Americe a Evropě, ale brzy se o něm dozvěděl celý svět.

old school tetování Význam
old school tetování Význam
old school tetování Význam

Průkopníky tohoto jedinečného stylu jsou námořníci a tuláci.


Životů námořníků je těžké závidět, protože je dost drsný a nevyzpytatelný. Při dlouhých cestách na mořských vlnách je očekává mnoho přírodních živlů, ve kterých se navíc ne všem námořníkům podařilo přežít. Proto si jako amulety cpali na těla různá tetování s modlitbami a jinými náboženskými motivy. Námořníci se tak chránili před fyzickými zraněními, různými nemocemi a také před přírodními nepřízněmi.

Kromě amuletů byly na tělech námořníků i další obrázky, které připomínaly jejich domov a blízké. Protože opět vyplul, nikdo nevěděl, jak dlouho bude pryč z domova, a tetování dávalo naději, že námořník brzy uvidí své příbuzné. Lidé této profese navíc rádi hráli hazardní hry, a tak se na jejich tělech často nacházela i tetování znázorňující hrací karty, kameny nebo peníze.

old school tetování Význam
old school tetování Význam

Označení stylu

Dnes jsou tetovací skici Old School oblíbené nejen mezi lidmi, jejichž život je spojen s mořem, ale i mezi ostatními lidmi.

Pokud jde o místo na těle pro tetování, v tomto ohledu neexistují žádná omezení. Můžete si vybrat jakýkoli obrázek a umístit jej na libovolnou preferovanou oblast těla. Nejčastějšími místy pro tetování ve stylu Old School jsou ramena, záda, hrudník a paže. Zvláštností stylu je chránit majitele tohoto tetování, protože zpočátku jej námořníci vytvořili pro talisman. Běžné obrázky, podle kterých snadno poznáte styl, jsou mořská panna, kosti, lebky, květiny a oheň. Také oblíbené obrázky:

  • Kotvy - obrázek chrání a pomáhá osobě vrátit se domů z jakéhokoli bodu na mapě; také náčrt může znamenat, že osoba překročila Atlantik;
  • Vlaštovky - slouží také jako talisman a naznačují, že námořník dokázal překonat více než pět tisíc mil moře;
  • Větrná růžice je často viděný obraz, který slouží jako druh kompasu;
  • Srdce - označuje vznešenost, statečnost a čest člověka.
old school tetování Význam
old school tetování Význam
old school tetování Význam

Charakteristické rysy stylu

Návrhy ve stylu Old School lze poměrně snadno odlišit od jiných stylů tetování podle jasné barevné palety barev a také podle výrazného černého obrysu.

Styl nevyžaduje přesné dodržování realismu, trojrozměrné obrazy s pravidelnými tvary. Také se jedná o univerzální styl, který je stejně oblíbený mezi muži i ženami. Pokud se dříve lidé zajímali, co ten či onen detail znamená, dnes jsou tetování ve stylu Old School více voleny pro estetickou stránku.V šedesátých letech dvacátého století některé země přijaly zákon o zákazu tetování, protože docházelo k častým propuknutím nemocí. Styl Old School byl na pokraji zániku. Ale přesto se mu podařilo překonat tak těžké období a dnes je na světě mnoho fanoušků tohoto konkrétního stylu.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.