Tetování pavouk - VeAn Czech
Pavouk

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Pavouka?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Pavoukem?

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Návrhy tetování pavouka

V tetovacím průmyslu najdeme mnoho různých obrázků, které vyhovují různým vkusům.

Existují tetování, která preferují spíše muži a existují i obrázky populárnější mezi ženami. Oblast tetování je také plná mnoha univerzálních vzorů, které jsou stejně oblíbené mezi muži i ženami. Jedním z těchto návrhů je pavouk. Navzdory tomu, že pavoukovci v mnoha z nás vyvolávají znechucení nebo strach, tetování s jeho podobou nese pouze pozitivní významy: důkladnost, přesnost, skromnost, pečlivost, praktičnost a mnoho dalšího.

Tetování pavouk
Tetování pavouk
Tetování pavouk

Význam různých kultur

Ve starověké řecké kultuře jsou členovci ztělesněním plodnosti a harmonie a působí jako znamení životní rovnováhy.

Existuje legenda o krásné panně Arachné, která byla odbornicí na tkaní. Afroditu pohltila závist vůči dívčím dovednostem a přinutila krásnou dívku zemřít. Po nějaké době bohyně učinila pokání a vzkřísila Arachné, ne ale v lidské podobě, ale v podobě pavouka. Udělila tak tkalkyni věčný život a schopnost navždy tkát neuvěřitelně krásnou látku.

V křesťanském náboženství mají pavoukovci také pozitivní význam. Věří se, že to byli oni, kdo zachránil malého Ježíše Krista.

Ve starověké římské kultuře představoval pavouk radost, bystrost, prosperitu a dobrý život.

Na základě výše uvedeného vyvstává otázka, proč dnes pavouci v lidech vyvolávají negativní emoce? Celé to začalo ve středověku, kdy svět zachvátila hrozná nemoc zvaná mor. A pavoukovci byli přenašeči této nemoci, takže lidé spojovali členovce se strachem a smrtí. Kouzelníci a čarodějové využili této vlny strachu z pavouků a začali používat jejich podobu jako symbol své síly.

Tetování pavouk
Tetování pavouk

Význam v tetování

Design tetování pavouka je velmi populární.

Každý klient si může vybrat vhodný návrh, jelikož existuje obrovské množství druhů pavouků, různých velikostí a barev. Navzdory tomu, že se mnoho lidí bojí pavoukovců, tetování s jejich obrazem se stále těší široké poptávce. Tímto designem zároveň zdobí svá těla nejen zástupci silnějšího pohlaví, i mnoho žen věnuje pozornost krásnému symbolu pavouka. Za zmínku také stojí, že v tetovací sféře mají svůj význam nejen členovci, ale také jejich pavučina. V mytologii mnoha národů je pavučina zosobněním životní cesty a jakýmsi kompasem ukazujícím správný směr.

V indické kultuře pavouk symbolizuje nevyhnutelnost existence a křehkost života. V kmenech Oceánie jsou členovci považováni za tvůrce světa, jsou velebeni jako hrdinové a zachránci. V Egyptě je pavučina interpretována jako koloběh lidského osudu. Obyvatelé Japonska věří, že pavouci jsou schopni do své sítě nalákat tuláky.

Tetování pavouk
Tetování pavouk
Tetování pavouk

Význam tetování pavouka je také ovlivněn barvou členovce a jeho umístěním:

  • Černý pavouk – označuje sílu, důvěru, moudrost;
  • Fialový pavouk je interpretován jako agresivita a sebevědomí;
  • Červený pavoukovec je spojen se stejným významem;
  • Zelený/hnědý pavouk – klid, harmonie, rovnováha;
  • Pavouk s různými barvami – energie, kreativita.Tetování pavouka často funguje jako talisman, v tomto případě se aplikuje na záda nebo hrudník. Pavouk velmi často působí jako talisman, který svému majiteli přitahuje štěstí a prosperitu.

Symbol pavouka označuje tvrdou práci, věří se, že tetování určitým způsobem inspiruje majitele a nedovolí mu vzdát se ani v nejtěžších chvílích života.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.