Tetování Pegas - VeAn Czech
Pegas

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Pegasa?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Pegasem?

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Návrhy tetování Pegase

V tetovacím průmyslu jsou symboly koní velmi žádané a obzvláště oblíbené jsou návrhy Pegase.

Neuvěřitelně krásný kůň s majestátnými křídly si získal srdce mnoha lidí. Jak ženy, tak zástupci silnějšího pohlaví dávají přednost tomuto mýtickému stvoření. Pegas je nám znám z mytologie starověkého Řecka jako věrný Perseův pomocník. Podle myologie je toto neobvyklé stvoření potomkem Medusy Gorgony a Poseidona, k jeho narození ale došlo během vraždy Gorgony. Během bitvy mezi Perseem a netvorem získal hrdina převahu a zabil Medúzu, v tu samou chvíli se z jejího těla zrodil Pegas a jeho bratr. Rozbouřený proud – tak se překládá název úžasného okřídleného tvora. Jméno vychází ze skutečnosti, že se Pegas zrodil z oceánských pramenů. Po pár krocích na zemi se mohl okamžitě ocitnout na obloze a vznášet se vysoko mezi mraky.

Existovala také legenda, že Pegas byl schopen kopytem udeřit o zem a v tom místě se objevil pramen. Podle legendy se tak na hoře Helikon objevil posvátný pramen, který inspiroval tvorbu mnoha básníků, od té doby je Pegas považován za patrona tvůrčí kreativity.

Tetování Pegas
Tetování Pegas
Tetování Pegas

Význam v tetovacím průmyslu

Návrhy tetování Pegase nesou hluboký symbol vítězství ducha nad hmotou.

Okřídlený kůň také symbolizuje touhu po vyšší podstatě, věčném spojení mezi vším živým. Navzdory tak hluboké interpretaci mnoho klientů stále dává přednost spojení tetování s dostupnějším, jednoduchou interpretací. Jak již bylo uvedeno výše v textu, Pegas je patronem kreativních lidí, takže lidé úzce spjati s kreativitou často zdobí svá těla jeho symbolem: básníci, spisovatelé, hudebníci, umělci atd. Kromě duchovní kreativity se věří, že takové tetování přinese svému majiteli nejen inspiraci, ale také slávu.

  • Kromě toho, že je Pegas inspirací pro kreativní jedince, je také mentorem vědců. Od pradávna totiž zosobňoval velkou inteligenci, vědu a znalosti.
  • Podoba Pegase představuje intuici a kontemplaci. Templáři spojovali obraz podivuhodného koně s výmluvností.
  • Rychlost, síla, výdrž a vytrvalost jsou významy tetování Pegase. Tato interpretace je spojena s činy Persea, ve kterých Pegas působil jako věrný pomocník hrdiny. Létal rychleji než blesk a pomáhal Perseovi bojovat s monstry.Přestože je Pegas kůň, jeho výklad nemá s běžnými koňmi nic společného. Napůl kůň, napůl pták – bytost zosobňující touhu po duchovnu.

Tetování Pegas
Tetování Pegas

Význam pro ženy a muže

Tetování Pegase najdeme jak u mužů, tak u žen.

Majitelé takového tetování jsou obvykle silní a odolní vůči jakýmkoli životním překvapením a problémům. Jsou to ušlechtilí lidé, kteří jsou zvyklí dosahovat cílů pouze poctivou cestou bez pletichaření a podvodů. Takoví jedinci mají vyvinutou intuici, takže jen zřídka dělají chyby. Člověk s takovým tetováním se snaží zlepšit nejen sebe, ale i svůj duchovní vývoj.

Pegas na ženském těle nese význam čistoty, duchovní síly a nezkaženosti. Pokud je život ženy spojen s kreativitou, Pegas je pro ni jakýmsi patronem, který její profesi přináší úspěch. Tetování tohoto symbolu slouží i jako talisman.

Pro muže představuje kůň vznášející se na obloze statečnost, odvahu a udatnost. Tato interpretace je spojena s mnoha bitvami, ve kterých Pegas pomáhal Perseovi v boji s monstry. Jeho podoba symbolizuje znak výsadkových jednotek.

Tetování Pegas
Tetování Pegas
Tetování Pegas

Varianty tetování

Tetovací návrhy Pegase přitahují svou krásou a vznešeností.

Stvoření neobyčejné krásy se silnými křídly vždy přitahuje pozornost a obdivné pohledy. Tetování vypadá působivě jak v černobílé, tak v různých barevných variantách. Nejběžnějším návrhem je bílý okřídlený kůň, v oblasti tetování ale neexistují žádná omezení, takže Pegas může být zobrazen v jakékoli požadované barvě. Kresba může být zobrazena ve stylu Realismu nebo vytvořená technikou Akvarelu. Nejen, že ozdobíte své tělo nádherným tetováním, ale získáte i vynikajícího mentora pro Váš život.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.