Tetovací skici psů - VeAn Czech
Pes
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetovací skici psů

V oblasti uměleckého tetování zaujímají obrázky psů pevné místo v popularitě.

Přitom jejich zobrazení jsou široce vyhledávaná mezi zástupci různých pohlaví a různých vrstev společnosti, jejichž věková kategorie je naprosto různorodá.

Již od dávných dob jsou psi věrnými společníky lidí, jako loajální druhové žijí ve společnostech lidí po několik tisíciletí. V kulturách různých národů pes vždy představoval věrného strážce, i když se jedná o příznivce temných sil, u kterých pes je průvodcem svého majitele. Zobrazení psa, stejně jako lva, často zdobilo emblémy lidí vysoké šlechty, symbolizující šlechtu a loajalitu. A starověký řecký učenec Plutarch spojoval psy s bdělostí a konzervatismem.

tetovací skici psů
tetovací skici psů
tetovací skici psů

Výklad různých národů

Psi jsou mocní a věrní přátelé lidí.

V kulturách různých národů psi vždy vystupovali jako nejlepší společníci lidí jak ve válce, tak na lovu a běžně v mírovém čase. V mytologii Řecka byl Cerberus s třemi hlavami průvodcem lidských duší do posmrtného království. Ve staroslovanské kultuře se věřilo, že psi jsou schopni předpovídat budoucnost. U Keltů, stejně jako u křesťanů, tato zvířata symbolizovala věrnost, přátelskost a upřímnost. U Indiánů bylo obvyklé považovat psy za schopné vyléčit člověka od jakékoli nemoci, stejnou vlastnost připisovali i náboženským zobrazením zvířete.

Obraz černého psa je někdy spojován s čarodějnictvím, což souvisí s tím, že v mnoha legendách právě černý pes byl průvodcem duší do záhrobí. Starořecká, indická a staroseverská legenda popisuje psa jako strážce a průvodce v říši mrtvých. Ale i v posmrtném světě pes pomáhá lidské duši najít svou cestu.

tetovací skici psů
tetovací skici psů

Význam v tetovací sféře

Tetovací skica psa má větší popularitu mezi zástupci silné poloviny, i když mnohé ženy také upřednostňují zdobit své tělo podobným obrázkem.

Na význam tetování má vliv mnoho faktorů: jaké plemeno psa je zobrazeno, jeho stav, další prvky obrázku a tak dále. Muži obvykle volí skici s agresivními psy. Ženy naopak častěji preferují roztomilé tvářičky svých čtyřnohých miláčků. Jaký význam se skrývá za různými zobrazeními psů?

Služební psi plemen dobermann nebo bullteriér nesou v sobě význam ochránce. Jelikož jsou to velmi věrné a silné psy, jejich zobrazení nese v sobě mocnou energii ochrany svého majitele. Obvykle jsou takové tetování provedeny v tmavých barvách. Jako místo pro zobrazení se nejčastěji volí záda, hrudník nebo rameno, předloktí.

Projev agresivity nesou v sobě zobrazení psů se skříženými zuby, obvykle majitel takového tetování naznačuje, že je lepší nevstupovat s ním do konfliktních situací.

Ovčák nese v sobě spíše mírové poselství. Tetování s obrázkem této plemene psa vyjadřuje takové rysy charakteru majitele, jako jsou: věrnost, odolnost a síla.

Poměrně často zobrazení psa na těle člověka slouží jeho majiteli jako památka na zesnulého miláčka. Obvykle se do takových obrázků přidávají jména jejich čtyřnohých přátel, někdy ještě doplněna o datum života a konce životní cesty.

Dívky obvykle volí zobrazení přátelských, roztomilých štěňat. Taková zobrazení nejsou agresivní, naopak symbolizují něhu a přátelskost.

Tetování psa může být provedeno v jakýchkoli barvách, v jakémkoliv preferovaném stylu nebo technice. V každém případě, vybráním skici psa, jste si vybrali ochránce na celý život.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.