Tetování pirátů - VeAn Czech
Pirát

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Piráty?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Pirátem.

Vyplňte formulář
a získejte 20% slevu
Doba poskytnutí je omezená

Návrhy tetování pirátů

Mnoho z nás v dětství jistě snilo o tom, že se stane jedním z pirátů, bude se plavit se po oceánech, cestovat a naplňovat svůj život mnoha dobrodružstvími.

Piráti dodnes představují dobrodružství a právě cestování je plné nečekaných zážitků. Není divu, že jejich motivy jsou v oblasti uměleckého tetování velmi žádané.

V dávných dobách mnozí zdobili svá těla obrázky, které naznačovaly sféru činnosti daného člověka. Tak bylo možné pochopit, kdo je ten či onen člověk: šaman, lupič, vůdce, kněz atd. I piráti zdobili svá těla různými motivy, které nesly zvláštní poselství. Slovo pirát v překladu znamená hledání a zkouška osudu. Když uslyšíme toto slovo, mnoho z nás si představí brutálního vousatého muže s černou páskou přes oko, třírohým kloboukem, který drží láhev rumu a místo ruky mu z ní trčí hák. Tetování s motivem pirátů ale může vypadat i jinak – lebka v třírohém klobouku, krásná pirátská dívka nebo kresba papouška v pirátském klobouku atd. Nezapomeňme na vizitku pirátů – vlajku Jolly Roger.

tetování pirátů
tetování pirátů
tetování pirátů

Historie vzniku Jolly Roger

V dávných dobách byl nejčastější nemocí mor.

Lodě, které zasáhl mor, byly označeny černou vlajkou se dvěma bílými čarami. Čáry vedly napříč, což znamenalo, že cizí lidé by se k lodi neměli přibližovat – bylo to příliš nebezpečné. Piráti toho využili a pro své lodi použili právě takový obrázek vlajky proto, aby se k nim cizí lidé nepřibližovali. Později se na vlajce objevil obrys lidské lebky a vlajka byla nazvána Jolly Roger. Od té doby je Jolly Roger charakteristickým znakem pirátů.

tetování pirátů
tetování pirátů

Význam pirátů v oblasti tetování

Pirátská tetování jsou velmi žádaná, a to nejen u mladší generace.

Věková kategorie lidí, kteří preferují tetování pirátského motivu, je velmi různorodá a to jsou zástupci slabšího i silnějšího pohlaví. Děj kreseb může být velmi odlišný. Tetování může bý hrozivé, může působit jako talisman nebo může být jednoduše vtipné. Podívejme se tedy, jaký význam nese motiv piráta.

  • Tetování piráta často působí jako talisman, který svému majiteli přináší bohatství, jehož získání nevyžaduje velké úsilí.
  • Pirátské tetování také nese určitou hrozbu. Tetováním zlého nebo krvavého piráta dává člověk najevo, že si s ním není radno zahrávat.
  • Rebelie. Ta představuje další interpretaci obrázků pirátského motivu. Obvykle tento význam zahrnuje motiv pirátské dívky, papouška nebo veselého piráta s lahví rumu. Podobná tetování zdobí mužská i ženská těla.
  • Štěstěna. Mnoho lidí věří, že obraz piráta na těle přitahuje svému majiteli štěstí. Proto se motiv často tetuje na znamení úspěchu.
  • Dobrodružství, protest. Tuto interpretaci zprostředkovávají obrázky pirátských lodí.
tetování pirátů
tetování pirátů
tetování pirátů
Varianty designu

Mnoho lidí věří, že pirátské tetování je výhradně mužské téma, není tomu ale tak.

Mnoho žen i dívek také rádo zdobí svá těla takovými obrázky, demonstrují tak svou rebelii.

Návrhy s piráty dosáhly svého vrcholu popularity po filmu Piráti z Karibiku. Od uvedení tohoto filmu výrazně přibylo návrhů s pirátskou tématikou. Obzvláště populární je výjev Jacka Sparrowa.

Tetování tohoto typu se nejčastěji aplikuje na záda nebo jiné velké oblasti těla. Barevná variace je různorodá: existují barevné i černobílé kresby. Hlavní je to, že majitel tetování je se s ním spokojen.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.