Tetování pivoňky - VeAn Czech
Pivoňka

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Pivoňka?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Pivoňky.

Vyplňte formulář
a získejte 20% slevu
Doba poskytnutí je omezená

Návrhy tetování pivoňky

Návrhy květinových motivů jsou vždy velmi žádané, a to nejen mezi ženami.

Mnoho mužů doplňuje svá tetování krásnými květinami, odlišná je pouze barevná paleta pigmentů. Jedním z nejoblíbenějších návrhů mezi květinovými motivy je symbol pivoňky. Není to jen krásná a elegantní květina, od pradávna byla obdařena zvláštní silou a významem. V oblasti uměleckého tetování má pivoňka také svůj zvláštní význam.

Tetování pivoňky
Tetování pivoňky
Tetování pivoňky

Významy u různých národů

Ve východních zemích jsou pivoňky cennými květinami.

Ve staré Číně byli lidé ochotni zaplatit za keř těchto krásných květin celé jmění. Od pradávna je tato nádherná rostlina spojována s energií mužského principu. Tato květina je také jakýmsi talismanem, který přitahuje pohodu a prosperitu. Rostlina se obvykle dává na znamení dobré vůle vůči danému člověku. Její motiv je velmi populární v čínské malbě.

V taoistické praxi Feng Shui existuje koncept o barvě samotné květiny. Pokud je květina jasná a barevná, přinese více pozitivní energie.

Pivoňky jsou často přirovnávány k moci císařů, protože je nedotknutelná a ani hmyz na tuto rostlinu nesedá. Samurajové je často zobrazovali na svých tělech spolu s obrázky dravých zvířat. Podobné tetování zosobňovalo sílu, morální zásady, krásu činů a nasměrovalo samuraje správným směrem.

Květy pivoňky jsou popsány v mnoha legendách, kde jsou hlavním prvkem splnění přání.

Ve starověkém Řecku byla květina obdařena magickými silami, byl to nejsilnější amulet, proto se okvětní lístky pivoňky přivazovaly na těla novorozených dětí, aby je chránily před zlými duchy. Pivoňka byla mimochodem také ochranou před různými nemocemi, proto nese jméno na počest velkého lékaře Peana, který touto květinou léčil samotné Bohy.

Tetování pivoňky
Tetování pivoňky

Význam pro muže

Navzdory skutečnosti, že pivoňka je jako tetování častěji vybírána ženami, je přítomna také v mužských návrzích a je také mužskou květinou.


Pro muže tato květina nese následující významy:

 • Amulet chránící před problémy a smrtí;
 • Květina s dravým zvířetem představuje schopnost ovládat se bez projevů agrese nebo zloby;
 • Prosperita a talisman pro finance;
 • Dlouhý život;
 • Mír;
 • Odhodlání a nebojácnost.
Tetování pivoňky
Tetování pivoňky
Tetování pivoňky
Význam pro ženy

Tetování pivoňky volí nejen muži, ale i mnoho žen.

Navzdory skutečnosti, že květina označuje maskulinitu, tetování s jejím motivem je univerzální. Pro ženskou část populace má pivoňka v tetování svůj vlastní význam:


 • Šťastné manželství;
 • Symbol Panny Marie (protože květ pivoňky je podobný květům růže);
 • Talisman proti neúspěchům, zlým pohledům a pomluvám;
 • Znamení čistoty;
 • Zosobnění ženské krásy;
 • Luxus a prosperita.Tetování pivoňky se provádí jak v přírodních tónech květiny, tak v široké škále barevných možností, vše závisí na představivosti umělce a přání klienta. Poměrně často se tetují obrázky pivoněk v černobílé, takový obrázek vypadá velmi krásně a působivě. Při výběru místa pro tetování je nejlepší zvolit větší plochy: záda, hrudník, břicho, předloktí nebo rameno. Ať už si pro kresbu vyberete jakékoli místo, květ pivoňky Vás naplní pozitivní energií a po celý život Vám bude sloužit jako silný amulet.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.