Tetování podkova - VeAn Czech
Podkova

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Podkovu?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Podkovou?

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Návrhy tetování podkovy

Podkovy byly poprvé použity v Římě.

Výrazně se tehdy zvýšila zátěž koní, bylo tedy nutné zvýšit i jejich vytrvalost. Jelikož si koně na nerovných cestách často zraňovali kopyta, bylo nutné jejich nohy chránit. Římská říše proto začala nasazovat koním podkovy, což vedlo nejen k bezpečnějším kopytům, ale také ke zvýšení tažné síly koní. V evropských zemích znamenala podkova štěstí i blahobyt. Tento koncept vznikl v době, kdy se železo teprve začalo rozšiřovat. Železo si mohli dovolit jen lidé s dobrým materiálním zázemím. V případě, kdy se někomu náhodou podařilo najít podkovu, určitě si ji odnesl domů. Takový nález byl považován za skutečný úspěch, lidé si podkovu, kterou našli, pečlivě uchovávali a věřili, že se jejich životy změní k lepšímu. Bylo zvykem zavěsit podkovu u vchodu přímo nad dveře. Lidé věřili, že je ochrání před zlými duchy a přitáhne do jejich domova štěstí a úspěch.

Podkova je obecně znamením úspěchu a štěstí. Pokud byla v minulosti na silnici nalezena podkova, byla zajisté odnesena domů a pověšena nad dveře. Věřilo se, že přitáhne úspěch a udrží domácí štěstí a pohodlí. Dnes je docela těžké najít opravdovou podkovu, jako tomu bylo dřív. Mnoho lidí si proto kupuje podkovy vyrobené z jiných materiálů s mnoha dalšími detaily, které jsou vytvořeny pro celkovou estetiku dekoru. Kromě toho si mnoho lidí na své tělo tetuje obraz podkovy pro to, aby je štěstí vždy doprovázelo.

Jedná se o univerzální tetování, které je žádané jak mezi muži, tak mezi ženami. Tetování obvykle znamená totéž, co skutečná podkova: hodně štěstí, prosperity, úspěchu. Pojďme se ale blíže podívat na význam tohoto tetování.

Tetování podkova
Tetování podkova
Tetování podkova

Definice v oblasti tetování

Tetování podkovy pomáhá člověku mít vždy pozitivní naladění, dává majiteli tetování důvěru a víru v úspěch.

Význam návrhu tetování podkovy se liší v závislosti na tom, jak přesně je podkova zobrazena:

  • konce směřují nahoru – takový obraz je znamením štěstí a bohatství;
  • konce směřují dolů – přitahuje pozitivní energii a také naznačuje, že majitel tetování překonal veškerá životní neštěstí;
  • konce jsou nasměrovány na stranu – tento obrázek zosobňuje novoluní, které slouží jako symbol pro finanční bohatství.Jednoduše si ale dát vytetovat podkovu a čekat, až k vám potečou peníze jako řeka, tak to nepůjde. Hlavní je jít za svým cílem a věřit, že se splní.

Tetování podkova
Tetování podkova

Význam pro muže

Tetovací návrh podkovy je univerzální a je žádaný mezi muži i ženami.

Význam návrhu podkovy zůstává v podstatě stejný pro obě pohlaví. Může se však lišit různými prvky a významy, které do tetování vložil sám majitel.

Pro mužské pohlaví symbolizuje motiv podkovy na těle finanční nezávislost a blahobyt. Tento symbol přitahuje člověku štěstí a úspěch ve všech konáních. Obvykle tento obrázek pomáhá mužům v hazardních hrách, různých sporech a dalších záležitostech. Z tohoto důvodu se v mužském tetování podkovy často zobrazují bankovky, mince nebo citát, který přitahuje štěstí. Často se také vyskytuje tetování podkovy, jehož doplňkovým prvkem je jetel obvykle se čtyřmi listy. Takový obrázek přitahuje svému majiteli štěstí.

Tetování podkova
Tetování podkova
Tetování podkova

Význam pro ženy

Ženská verze významu se více přiklání k tématu štěstí a lásky.

Jelikož hlavním úkolem žen je udržovat domov, tetování s obrázkem podkovy pomáhá majitelce najít dobrého manžela a mít šťastnou rodinu. Dámská verze designu je doplněna květinami, srdcem, nápisem nebo prsteny. Existují i případy, kdy se tento obrázek vybírá jako párové tetování.

V každém případě tento motiv přináší do života majitele tetování nejen pozitivitu, ale také spoustu štěstí.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.