Tetování návrhy "pohanství" - VeAn Czech
Pohanství
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování návrhy "pohanství"

Pohanství nezmizelo beze stopy do minulosti, jeho zvyky existují i ve moderním světě.

Jedním z takových zvyků je zdobení těla různými vzory, které mají zvláštní význam. Tetování v pohanském stylu jsou neskutečně krásná, záhadná a plná hlubokého symbolického poselství.

Návrhy pohanství si mnozí vybírají jako amulet, ale to není jediný význam pohanských symbolů. Pohanské tetování se dělí na dva typy: slovanské a skandinávské, o jejich významech se dozvíte v tomto článku.

tetování návrhy pohanství
tetování návrhy pohanství

Skandinávské pohanské obrázky

Jak již bylo řečeno výše v textu, pohanská tetování se dělí na dva hlavní typy: skandinávské a slovanské.

První z nich, mají dva druhy: tradiční skandinávské tetování a runové. Podívejme se podrobněji na každý druh.

  • Tradiční skandinávské tetování - jsou to obrázky bohů a zvířat. Také lze najít obrázky spojené s tematikou Vikingů, například: obrázek plující lodě plné velkých bojovníků. Runy - představují propojené kruhy a uzly. Lidé věřili, že runy mohou změnit život člověka, ale pokud jsou použity nesprávně, mohou vést i k smrtelnému konci. Runa Sowilo (zobrazuje se jako blesk) je runou štěstí, pozitivního směru.
  • Dalším známým runovým znakem je runa Peruna, která představuje hromovládce, a slouží jako talisman.
  • Duha runa symbolizuje cestu k osvícení.
  • Runa míru (připomíná trojzubec) značí ticho, jednomyslnost.
  • Runa větru symbolizuje velkou sílu, dosažení stanoveného cíle.
  • Skandinávské obrázky si neztratily popularitu v našich dnech. Nejrozšířenější obrázek: helm of awe (amulet a pomocník v boji), stejně jako runový kompas (pomáhá najít správnou cestu).Je důležité si uvědomit, než si vyberete tetování skandinávského typu, dobře si prostudovat význam obrázku. Protože tetování pohanského charakteru není jen ozdoba, ale odraz samotného člověka.

tetování návrhy pohanství
tetování návrhy pohanství
tetování návrhy pohanství

Slovanské obrázky pro tetování

Mezi slovanskými návrhy lze také rozlišit dvě hlavní skupiny: ženské a mužské slovanské tetování.

K ženským patří ornamenty ve tvaru listů rostlin, květin, propojení různé zeleně, větví.

Mužské tetování se radikálně liší, protože vyjadřují sílu a moc svého nositele. Dobrým příkladem jsou obrázky divokých zvířat. Lidé věřili, že obrázek divokého zvířete přenáší svému nositeli silné vlastnosti zvířete.

Ke slovanským pohanským tetováním patří všemi známý Kolovrat, další název Ladinets. Tento znak je silným talismanem a také symbolizuje lásku, harmonii a štěstí. Také často můžete najít obrázek boha slunce Jarila, protože tento obrázek slouží jako znak plodnosti.

Strom s bohatým listím symbolizuje životní sílu.

Pohanské obrázky jsou plné záhad, hlubokého smyslu, starověkých zvyků. Než si vyberete návrh pohanství pro tetování, seznamte se s jeho významem, abyste se nemýlili ve výběru, a vybrali právě ten obrázek, který bude vaším pokračováním.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.