Tetování Polynésie - VeAn Czech
Polynésie

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Polynésie?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování sPolynésie.

Vyplňte formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Návrhy tetování Polynésie

Polynésie je jedním z nejoblíbenějších stylů tetování, vyznačuje se svou výrazností a je nepřehlédnutelné i na velké vzdálenosti.

Ale kromě výraznosti a neobvyklého provedení nesou tato tetování poměrně hlubokou symboliku síly a moci domorodých Polynésanů. Přestože je polynéský styl velmi žádaný, pro mnohé je stále novinkou. Dnes tetování často nemá prakticky žádné obsahové téma, pro obyvatele Polynésie tyto obrázky ale nebyly jen ozdobou, ale označením. Různé kresby vypovídají o tom, co člověk dělá, jaké má postavení, odhalují silné vlastnosti jeho charakteru a ukazují jeho individualitu. Počet tetování na těle člověka určoval místo člověka ve společnosti. V moderním světě tetování v polynéském stylu slouží spíše jako forma zdobení, způsob, jak se odlišit od společnosti, ale přesto jim mnozí dávají zvláštní výklad.

Tetování Polynésie
Tetování Polynésie
Tetování Polynésie

Co jsou tetování v polynéském stylu?

Designy v polynéském stylu jsou velmi zajímavé, plné různých ornamentů a složitých tvarů.

Motivy se skládají z přímých a zakřivených čar, které se používají k zobrazení různých geometrických obrazců, různých zvířat, vesmírných těles, prvků a dalších obrázků. Navíc je každý z prvků obdařen zvláštním významem. Nejzákladnějším rozdílem mezi tímto stylem a ostatními je symetrie, jasné tvary a linie vytvářející trojrozměrný obraz, který je podobný dřevořezbě. Tato tetování používají různé prvky, mohou to být buď spirály a linie, nebo zástupci zvířecí říše. Docela často najdete želvu, měsíc, ryby, souhvězdí, rostliny a mnoho dalších mimořádných obrázků zobrazených v tomto stylu. Pro provedení polynéského tetování je velmi důležitá symetrie, která vám umožní udělat tetování jedinečným a dát mu zvláštní kouzlo.

Tetování Polynésie
Tetování Polynésie

Výklad polynéských tetování

Tetování těla v polynéském stylu mohou hodně prozradit o charakteru člověka; v podstatě tyto obrázky slouží jako jakýsi totem, talisman pro daného jedince a ukazují mu správnou cestu.

Co přesně znamenají jednotlivé prvky těchto tetování, uvádíme několik příkladů výkladu.

  • Polynéští žraloci. Taková kresba hovoří o velké síle člověka, jeho velkoleposti a moci, zdůrazňuje schopnost člověka dosáhnout svého cíle. Žralok je také posvátné zvíře, takže tetování s jeho obrázkem často slouží jako talisman pro člověka, jeho ochránce.
  • Polynéské masky (tiki). Zobrazením těchto masek na svém těle se člověk snaží chránit před různými problémy, stejně jako před zlýma očima a duchy. Často jsou tyto masky zobrazeny s očima hledícími do stran.
  • Želvy. Obraz želvy je spojen s dlouhověkostí, rodinou, plodností a ochranou. Je to jakýsi amulet rodinných hodnot.
Tetování Polynésie
Tetování Polynésie
Tetování Polynésie
  • Obrázek měsíce. Toto tetování je typické pro ženské pohlaví, protože je interpretováno jako ženskost a hojnost.
  • Obrázek slunce. Značí symbol života a věčnosti.
  • Měsíc a slunce. Motiv obsahuje dvě nebeská tělesa spojená do jednoho. Obrázek říká, že všechno je možné – dokonce i nemožné, hlavní je věřit a jít za svým cílem.
  • Obrázek ještěrky, gekona. Tetování s těmito zvířaty v sobě nese velkou sílu, kterou předává svému majiteli.Mnoho lidí při výběru konkrétního tetování začíná přemýšlet o jeho významu. Je důležité si pamatovat, že nejzákladnějším významem je ten, který sami danému symbolu dáte. Možná jde o památku na důležitou událost, možná bude sloužit jako talisman, nebo jen zkrášlí Vaše tělo.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.