Tetování Poseidon - VeAn Czech
Poseidon

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Poseidona?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s s Poseidonem.

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Návrhy tetování Poseidona

Z mytologie všichni známe boha jménem Poseidon.


Podle mytologie starých Řeků je Poseidon velkým bohem oceánů, moří a všech pozemských vod.

Poseidon je bratr Dia, jejich rodiče jsou Cronus a Rhea. Manželkou mořského vládce byla Amfitríta, která Poseidónovi porodila syna Tritona. Velký vládce měl svůj vlastní palác, který se nachází na samém dně mořských hlubin na úpatí města Egi. Kromě známého trojzubce měl Poseidon také symboly v podobě koně, býka a delfína.

Černí býci byli úzce spojeni s rituály na počest Poseidona, ztělesňovali hněv a také bouřlivou sílu vodních toků. Ve starověkém Řecku bylo zvykem pořádat různé turnaje s býky. Černí býci byli také obětováni Poseidonovi.

Koně byli také úzce spojováni s vodou, protože zosobňovali bouřlivý, rychlý proud vody.

Delfíni na rozdíl od býků a koní zosobňovali klidnou hladinu vody.

Mytologická božstva jsou zpravidla známá po celém světě. Na základě toho není divu, že Poseidon, nebo spíše jeho podoba, je v oblasti uměleckého tetování velmi žádaná. Jedná se o výrazného hrdinu starověké řecké mytologie, který je obvykle zobrazován jako silný a hrozivý vousatý muž. Co znamená bůh všech moří a oceánů v tématice tetování?

Tetování Poseidon
Tetování Poseidon
Tetování Poseidon

Význam návrhů tetování Poseidona

Návrhy tetování Poseidona přitahují pozornost svou barevností, silou a vznešeností.

Podoba boha všech vod je z velké části považována za tetování pro muže, protože nese poměrně silnou energii. S jeho pomocí můžete prokázat svou odvahu a zdůraznit svůj odvážný a silný charakter. Jelikož Poseidon proslul i svou láskyplností, tetování s jeho podobiznou může naznačovat zamilovanost jeho majitele.

Kromě výše uvedeného mají tetovací návrhy Poseidona následující interpretace:

 • láska k moři a hlubinám oceánu;
 • mnozí si vybírají podobu Poseidona kvůli jejich neustálému tíhnutí k moři;
 • živel vody – často si tetování s pánem všech vod vybírají ti, jejichž znamení zvěrokruhu je spojeno s vodním živlem;
 • námořnická profese;
 • Poseidona jako tetování si velmi často vybírají ti, jejichž povolání souvisí s mořem nebo oceánem: potápěči, podvodní lovci, námořníci a tak dále.
Tetování Poseidon
Tetování Poseidon

Interpretace návrhu také závisí na tom, jak přesně je Poseidon zobrazen:

 • Pán s trojzubcem – jelikož trojzubec je hlavním atributem Poseidona, značí takový obraz touhu po moci.
 • Majitel takového tetování se snaží být v roli vládce a ne podřízeného, ​​nebo alespoň vyžaduje respekt ke své osobnosti a svým úspěchům.
 • Pokud tetování zobrazuje vůz Poseidona, takový obrázek naznačuje, že jeho majitel je s největší pravděpodobností úzce spojen s mořem.
 • Poseidon s šedými vlasy je ztělesněním moudrosti, zkušenosti a opatrnosti.
 • Na obrázku se vousy a vlasy vládce často hladce přeměňují na bílou pěnu vln, která vypadá velmi působivě a krásně.
 • Přísný pohled božstva naznačuje, že majitel tetování je přísná osoba, která netoleruje podvod.Další zajímavý význam podoby Poseidona souvisí s krásou a přitažlivostí. Ve starověké řecké mytologii byl totiž vládce všech moří a oceánů často zmiňován pro svou krásu, která přitahovala pozornost mnoha ženských srdcí.

V oblasti tetování se Poseidon zobrazuje jak v pestrém barevném provedení, tak v tlumenějších tónech, případně v černobílé tématice. V každém případě zkušený tatér vytvoří obrázek tak, aby vládce všech moří a oceánů přitahoval pozornost svou velikostí a silou.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.