Tetování - návrhy "řetěz" - VeAn Czech
Řetěz
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování - návrhy "řetěz"

Ve světě existuje obrovské množství tetování pro nejrůznější preference.

Zdálo by se, že po tolika letech už není možné vymyslet něco nového. Avšak současní tatéři stále tvoří, vytvářejí nové, unikátní návrhy, které ohromují svou krásou.

V oblasti tetování existuje mnoho témat, která jsou oblíbená mezi mnoha lidmi. V tomto článku se budeme věnovat univerzálnímu tetování, které je oblíbené jak u mužů, tak u žen. Jedná se o řetězy.

Tetovací návrh "řetěz" je univerzální obrázek, který je populární mezi ženami i muži. Kromě estetického potěšení, tetování řetězu nese určité významy, o kterých vám povíme v tomto článku.

tetování návrhy řetěz
tetování návrhy řetěz
tetování návrhy řetěz

Řetězy v různých náboženstvích

Kultury mnoha národů spojovaly řetězy s jednotou, nepřetržitou vazbou.

V antickém římském a řeckém mytologii řetěz představoval symbol svazku Zeuse a Héry. Héra byla smrtelná, a jako symbol svazku Zeus spustil na zem pevný řetěz přímo z Olympu.

V křesťanské kultuře řetěz představoval symbol spojení s Bohem, a také vznesené modlitby až do nebes. Kromě toho řetěz také symbolizoval pouta, hříšnost, porocnost, otroctví. Obrázek člověka v řetězech ztělesňoval závislost člověka na alkoholu, návykových látkách nebo hazardních hrách. Často je Satan zobrazován spoutaný v řetězech.

U mnoha národů byl řetěz symbolem bratrství, pevného přátelství, věčné lásky, manželských pout.

Rovněž mnoho národů spojovalo zlaté řetězy s bohatstvím a dokonalostí.

tetování návrhy řetěz
tetování návrhy řetěz

Řetěz - význam v tetování

  • V oblasti uměleckého tetování řetěz představuje symbol nekonečna, jednoty a celistvosti. Například tetování s dvojitými řetězy si často nechávají udělat páry, obvykle takový obrázek doplňují jménem svého milovaného člověka.
  • Také pomocí tetování řetězu může člověk demonstrovat svou závislost na člověku, avšak ne vždy jsou city opětované.
  • Roztrhaný řetěz v tetování představuje symbol svobody. Takovým obrázkem člověk demonstruje svou nezávislost, jeho myšlenky jsou svobodné a neslyší na názory ostatních lidí. Také pomocí této tetovace člověk říká, že dříve byl závislý, například na škodlivých zvyklostech, a podařilo se mu osvobodit.
  • Tetování řetězu s křížem nese hluboký význam, spojený s křesťanskou vírou.
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.