Rytiny

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Rytinu?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Rytinou?

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Návrhy rytinového tetování

Rytina je jednou z uměleckých forem, které vznikaly od 6. století.

O jaké umění se jedná? Jde o běžný obrázek na různých materiálech, jako je železo nebo dřevo. Postupem času toto umění ustoupilo složitějším dílům: krajinám, obrazům na biblické motivy atd. O několik století později se rytina opět vrátila do umělecké sféry, tentokrát ale v malbě. V oblasti tetování se rytina datuje od dvacátého prvního století, zakladatelem tohoto stylu je mistr Duke Riley. V létě roku 2000 otevřel Riley v New Yorku první tetovací studio na světě. Studio se jmenovalo East River Tattoo. Tetování v rytinovém stylu se ale začalo používat teprve před několika lety.

Tetování „rytiny“ je vytvářeno v přísném souladu se starověkými tradicemi tohoto umění. Tetování vždy vypadají elegantně, lakonicky a sofistikovaně. Tento styl často vybírají kreativní lidé: hudebníci, návrháři atd.

Tetování rytiny
Tetování rytiny
Tetování rytiny

Charakteristické rysy stylu

Návrhy tetování v rytinovém stylu jsou snadno rozpoznatelné, protože mají své vlastní charakteristické rysy:


  • Obrázek je v monotónních barvách, převládá černý tón pigmentu;
  • Silné stínování je nedílnou součástí rytiny;
  • Jasná kresba obrysu;
  • Vytváří se tiskový efekt;
  • Čáry jsou vytvořeny úhledně a jasně;
  • Další grafické prvky mají jasný obrys;
  • Jemné čáry vytváří stíny.
Tetování rytiny
Tetování rytiny

Možnosti návrhu

Styl „rytiny“ volí lidé, kteří milují jednoduchost a eleganci.

Rytinové tetování je vhodné pro jakýkoli styl, obrázky v tomto stylu jsou jednoduché a lakonické zároveň. V tomto stylu mohou být vytvořeny různé obrazy: od jednoduché květiny až po složité scénické kresby. Jakýkoli směr, ať už je to: mytologická stvoření, středověcí rytíři, fantazie, zástupci světa zvířat a rostlin, budou vypadat působivě a originálně v rytinovém stylu.

Na první pohled se může zdát, že tyto práce jsou snadno proveditelné. K provedení vysoce kvalitního rytí je však zapotřebí značných zkušeností, jinak může být práce provedena nekvalitně. Proto, pokud se zajímáte o tetování v tomto stylu, měli byste vážně uvažovat o výběru správného tatéra. Měl by to být osvědčený specialista, jehož portfolio obsahuje díla v tomto stylu.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS