Motiv samsáry je velmi oblíbeným tetovacím symbolem. - VeAn Czech
Samsára
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Návrhy tetování samsáry

Motiv samsáry je velmi oblíbeným tetovacím symbolem.

Vybírají si ho muži i ženy různých věkových generací. Jaký je význam samsáry v tetování? To vám prozradíme v tomto článku.

Mnoho lidí považuje samsáru za symbol buddhismu, jedná se ale o ne zcela správný názor, protože první počátky tohoto znaku pocházejí z pozdního védského bráhmanismu. Později se koncept samsáry dostal do buddhismu a dostalo se mu interpretace, která zůstává relevantní dodnes.

Návrhy tetování samsáry
Návrhy tetování samsáry
Návrhy tetování samsáry

Význam tetování samsáry

Motiv samsáry představuje nekonečnou cyklickou povahu života a smrti.

V novotomismu Východu obsahuje tento symbol všechny etapy lidského života, které řídí sám pán smrti. Obecně se jedná o koloběh života.

Samsára je zobrazena ve formě kruhu, což znamená: cyklický charakter světa a jeho neustálé změny, nekonečný tok nepřetržitého času, obnova a reinkarnace.

Obrázek kola doplňují kresby hada, prasete a kohouta. Tyto prvky mají také svůj zvláštní význam:

 • Motiv prasete mluví o lakomství a nevzdělanosti;
 • Kresba kohouta je zosobněním svévole a tělesných potěšení;
 • Obraz hada symbolizuje nepřátelství a hněv.Klasickým rozdělením kola samsáry na dvě části získáme následující obrázek: na levé straně kola jsou spravedliví lidé a mniši, kteří si zasloužili znovuzrození v lidské podobě. V opačné části jsou hříšní lidé, jejichž reinkarnace povede do těl nízkých tvorů.

Samsára je spojena s karmou. Lidská duše touží být osvobozena od činů spáchaných v minulosti a uniknout z nekonečného kola samsáry. V buddhismu bylo zvykem aplikovat toto znamení na těla zesnulého člověka, aby jeho duše přestala putovat z těla do těla a našla klid.

Návrhy tetování samsáry
Návrhy tetování samsáry

Variace designu samsáry na těle

Význam tetování samsáry se liší v závislosti na tom, jak přesně je zobrazeno na těle.

 1. Kruh s paprsky.
  1. Kruh zosobňuje slunce s jeho paprsky. Tento obrázek je jakýmsi talismanem, který přitahuje bohatství a úspěch v konání. Paprsky, které se rozcházejí v různých směrech, dávají štěstí nejen svému majiteli, ale také jeho blízkým lidem.
 2. Dokonale provedený kruh je znakem stálosti, bez pohybu nebo vývoje.
  1. Často je uvnitř kruhu umístěn další obrázek, měli byste být ale opatrní při jeho výběru a jeho významu. Tetování bude totiž symbolizovat stálost toho, co se nachází v kruhu.
 3. Nedokončený kruh se začátkem a koncem.
  1. Tento obraz naznačuje, že lidská duše usiluje o svobodu, člověk nechce, aby jeho duše dále putovala z jednoho těla do druhého. Tento obrázek také naznačuje, že člověk věří ve schopnost změnit svůj vlastní osud.
Návrhy tetování samsáry
Návrhy tetování samsáry
Návrhy tetování samsáry

Místa pro aplikaci

Při výběru oblasti těla pro tetování samsáry neexistují žádná pravidla.

Každý se sám rozhodne, kam přesně chce své tetování umístit. Nejčastěji se samsára tetuje na krk, zápěstí nebo dolní část nohy.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.