Tetování s návrhy "sekera" - VeAn Czech
Sekera
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování s návrhy "sekera"

Umělecké tetování lze rozdělit do tří skupin: mužské tetování, ženské a univerzální tetování.

Návrh sekery patří do skupiny mužských tetování, velmi zřídka se takový obraz najde na ženě. Tetování sekery je velmi populární. Co tento návrh přitahuje pozornost a co znamená? O tom se dozvíte v našem článku.

tetování s návrhy sekera
tetování s návrhy sekera
tetování s návrhy sekera

Význam sekery v oblasti kůžního umění

  • Návrh sekery má silnou mužskou energii, a to zda pozitivní nebo negativní, závisí na tom, jaký konkrétní typ sekery je zobrazen. Například, pokud je zobrazena sekera jako pracovní nástroj, tetování značí, že člověk je pracovitý, vždy podpoří a přijde na pomoc. Pokud však sekera slouží jako nástroj vraždy, takové tetování nese bojovný charakter, agresivitu, pomstu.
  • Tetování s dvěma sekerami křížem, charakterizuje člověka spoléhajícího na sebe samého. Takoví lidé obvykle neočekávají pomoc, ale dosahují všeho svými vlastními silami. Mají dobrou sílu vůle, jsou neohrožení, avšak mohou vidět agresivní náladu tam, kde ve skutečnosti není. Tento obrázek vypadá skvěle na mužské hrudi, často je doplněn o hlavu zvířete, například medvěda nebo vlka.
  • Návrh sekery s párovým počtem čepelí, nebo tetování se dvěma sekerami, je považováno za mocný talisman.
tetování s návrhy sekera
tetování s návrhy sekera

Stylová interpretace

Při výběru stylu pro tetování sekery je třeba věnovat zvláštní pozornost rytině nebo grafice.

Kombinace jemných linií, časté šrafy a hra stínů dávají obrazu stručnost a styl.

Často se setkáváme s návrhy sekery ve stylu Old School. V tomto stylu působí sekera s doplňkovými prvky, například s červenou stuhou, na které je smysluplný nápis, efektně a zdůrazní individualitu svého majitele.

V realistickém stylu vypadá sekera na těle velmi přirozeně, jako byste se dívali na fotografii.

Sekera ve stylu trash polka vypadá velmi efektně díky kontrastní kombinaci černé a červené barvy.

tetování s návrhy sekera
tetování s návrhy sekera
tetování s návrhy sekera

Historické záznamy

Od dávných dob má sekera v kulturách světa jak ničivý, tak tvůrčí význam.

Například v mýtech sekera často vystupovala jako nezbytný atribut bohů, symbolizující jejich moc, význam a sílu. Ve východních zemích byla sekera zobrazována s drahokamy, což značilo odmítnutí prostého života.

Odpradávna byla sekera používána jako nástroj na lovu, pro stavbu obydlí, k rozdělání ohně. Také se sekera používala k obraně proti nepřátelským lidem. Bylo to mužskou povinností: postavit dům, zajistit potravu, chránit svou rodinu před nepřáteli. Ženy mezitím udržovaly domácí oheň, vychovávaly děti a připravovaly jídlo. V těch dobách byla sekera neodmyslitelnou součástí muže, symbolizující jeho mužnost, odvahu a sílu.

tetování s návrhy sekera
tetování s návrhy sekera
Místa pro aplikaci

Tetování sekery vypadá efektivně na velkých částech těla, jako jsou: záda, hrudník, předloktí, horní část nohy, břicho.

Tetování se sekerou zdůrazňuje sílu muže, jeho silného ducha, bojovnost, statečnost, pevnou ochranu.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.