Tetovací skici "sfinga" - VeAn Czech
Sfinga
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetovací skici "sfinga"

Tetování sfingy se dělí na dvě kategorie: zobrazení mytické bytosti a plemene koček.


Jaký význam se skrývá v každé kategorii, se dozvíte v tomto článku.

Pokud mluvíme o tetovacích skicách mytické sfingy, v tomto případě existují tři kategorie zobrazení.

Sfinga z egyptské mytologie. Všichni dobře známe Sfingu z mytologie Egypta: lidská hlava, lví tělo a býčí ocas. Tato bytost byla strážcem hrobky faraona, její majestátní socha dodnes obdivuje mnoho turistů. Kamenná socha strážce se často objevuje i ve sféře tetování. Tetování sfingy z mytologického tématu nese v sobě určité tajemství, záhadu. Věří se, že zobrazením této bytosti na svém těle člověk tak chrání svá tajemství a odhalí je pouze nejbližší osobě. Také tato tetování je znamením moudrosti, neustálého propojení budoucnosti s přítomným časem.

Sfinga z řecké mytologie. V tomto případě je bytost zobrazena s hlavou ženy, tělem psa a křídly jako u ptáka. Právě toto stvoření bylo popisováno v legendách, kde Sfinga kladla hádanky a pokud na ně nebyla nalezena odpověď, člověk přišel o život. Ale v legendách odvážní a chytří hrdinové vždy našli řešení složitých hádanek bytosti. Tetování s obrázkem řecké sfingy představuje opatrného, moudrého, pronikavého člověka. Takový člověk vždy drží své pocity na uzdě, je vždy sebejistý.

Sfinga z Asýrie. Mocné stvoření s lidskou hlavou, vousy, křídly jako u grifona, silnými tlapami jako u lva s obrovskými drápy. Proč hlava právě s vousy? Hlava je úložištěm pro znalosti a vousy naopak symbolizují jejich moudré použití. Tetování s obrázkem této bytosti znamená odvahu, cílevědomost, moudrost, pracovitost, odolnost. Také, asyrská sfinga naznačuje, že majitel této tetování má bohatý vnitřní svět.

tetovací skici sfinga
tetovací skici sfinga
tetovací skici sfinga

Význam tetování sfingy kočičí povahy

Jak je známo, sfinga není jen mytická bytost, ale také plemeno koček.

Tetování s obrázkem koček tohoto plemene se těší velké popularitě, a to jak u dívek, tak u chlapců. Mnozí si myslí, že sfingy jsou lysé kočky, což ale vůbec není pravda. Tělo koček tohoto plemene je pokryto chmýřím, někdy krátkou srstí. Rovněž je populární mýtus, že kočky sfingy jsou zlé a mstivé zvířata. Ve skutečnosti jsou to velmi milé bytosti, které milují svého majitele, teplo a lásku.

Tetování sfingy kočky nese rysy, které má toto plemeno koček, stejně jako rysy mytické bytosti. Když se tyto dvě stránky spojí dohromady, tetování charakterizuje člověka jako opatrného, jemného, klidného, pružného, moudrého a silného.

Také tetovací skici sfingy (kočka/kočky) mají silnou ochrannou moc. Takové tetování je talismanem proti zlým silám a životním nepříjemnostem. Existuje jen jeden nuance, tetování je třeba aplikovat na místo, které není dostupné cizím lidem, které lze snadno skrýt oblečením. Věří se, že pak talisman funguje v plné síle.

Skici sfingy také nesou význam moudrosti, svébytnosti, přátelskosti a svobodolásky. Obvykle lidé, kteří si vyberou takové tetování, jsou jemní, ale dokáží trvat na svém a obhájit svůj názor.

tetovací skici sfinga
tetovací skici sfinga

Také tetovací skici sfingy (kočka/kočky) mají silnou ochrannou moc.


Takové tetování je talismanem proti zlým silám a životním nepříjemnostem. Existuje jen jeden nuance, tetování je třeba aplikovat na místo, které není dostupné cizím lidem, které lze snadno skrýt oblečením. Věří se, že pak talisman funguje v plné síle.

Skici sfingy také nesou význam moudrosti, svébytnosti, přátelskosti a svobodolásky. Obvykle lidé, kteří si vyberou takové tetování, jsou jemní, ale dokáží trvat na svém a obhájit svůj názor.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.