Tetovací skici šíp - VeAn Czech
Šíp
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetovací skici šíp

Tetování se zobrazením šípu jsou obvykle považovány za mužská tetování.

I když mnoho žen také zdobí své tělo tímto obrazem. Přiřazení šípu k mužským tetováním vzniklo kvůli asociacím šípů s válkami, smrtí a lovem. A v mnoha případech šíp symbolizuje přesnost a schopnost zacházet se zbraní. Proto lze obrazy šípů často nalézt na tělech vojenských lidí. U mnoha afrických kmenů tetování šípu znamenalo začátek války. Ale kromě vojenského významu se výklad šípu mění podle jeho směru.

 • Severní směr - znamení moudrosti.
 • Jižní směr - znamení nevinnosti.
 • Východní směr šípu hovoří o dalekovidnosti.
 • Západní - označuje intuitivní myšlení.
tetovací skici šíp
tetovací skici šíp
tetovací skici šíp

Výklad tetování "šíp"

 • Šípy v křížení. Takové zobrazení symbolizuje spojení Země s vesmírem. Mnoho křížících se šípů vystupuje jako znak jednoty, a místo jejich křížení značí nejvyšší rozum.
 • Skřížené šípy rovněž vystupují jako znak pevného přátelství.
 • Šíp také často symbolizuje blesk. V dávných dobách byla místa, kam udeřil blesk, považována za posvátná, a proto bylo i k lidem s tetováním šípu přistupováno s úctou.
 • Tetování šípu často symbolizuje cílevědomost člověka a jeho upřímnost.
 • Tetovací skica šípu rovněž znamená překonání překážek, které se vyskytly na životní cestě.
 • Samotný šíp může symbolizovat nejistotu, nebo naopak směr zamýšlené cesty.
 • Šíp je často zobrazován jako talisman, chránící majitele tetování před zlými silami a kletbami.
 • Šíp také vystupuje jako znak bratrství skautů.
 • Zlomený šíp značí mír a ukončení války.
 • Tetování šípového hrotu symbolizuje připoutanost k historii původních amerických obyvatel.
 • Šíp ozdobený pestrobarevnými pery symbolizuje hrdost.
tetovací skici šíp
tetovací skici šíp

Význam pro mužskou polovinu

Protože šípy byly často používány při lovu a vojenských akcích, tetování se zobrazením šípů pro muže má zvláštní výklad.

Pro silnější pohlaví šíp charakterizuje takové rysy osobnosti jako je chladnokrevnost, přesnost a sebekontrola. Tetování jsou obvykle prováděna v tmavých tónech. Preferovaná místa pro aplikaci tetování jsou předloktí, noha nebo zápěstí.

Kromě samotného šípu může tetování doplňovat také takové prvky jako luk nebo zabitý pták či zvíře. Další běžné zobrazení zahrnuje orla se šípem v pařátech nebo zobáku.

tetovací skici šíp
tetovací skici šíp
tetovací skici šíp

Význam pro ženy

Ačkoliv tetování šípu je více považováno za mužské tetování, nejčastěji se vyskytuje právě na tělech žen.

Pro slabší pohlaví může šíp také symbolizovat přímočarost a cílevědomost. Tento výklad však více sedí damám, jejichž podnikání je spojeno s byznysem.

Často pro dívky tetování šípu souvisí s láskyplnými city. Tak šíp se srdcem znamená, že dívka je zamilovaná, zatímco šíp zamotaný do trnů růže mluví o nešťastné lásce. Skřížené šípy na těle dívky symbolizují přátelství a oddanost.

Pro zobrazení šípu jsou nejčastěji vybírány části těla jako zápěstí, žebro, krk, ruka.

Obrázky šípů mohou být doplněny nejrůznějšími prvky. Může to být nápis, datum, obrázky luků, ptáků, zástupců živočišné říše a tak dále. Tetování šípu je prováděno jak v barevné, tak v černobílé variantě. Velikosti šípů mohou být různé, od malého šípu na zápěstí po dlouhý šíp na celý bok.

Význam tetování se mění v závislosti na směru šípu a doplňkových prvcích, ale základní význam je ten, který si sami pro sebe určíte.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.