Styl Sketch je ideální tetování pro ty, kteří se chystají na své první tetování. - VeAn Czech
Sketch Style
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Návrhy tetování Sketch Style

Sketch je tetovací styl, který se poprvé objevil na začátku 20. století a během této doby si získal velkou velké množství příznivců.

Slovo sketch v překladu znamená „úryvek, skica, náčrt“. Právě proto se tetování ve stylu Sketch vyznačuje neúplností kresby a zároveň obsahuje konkrétní smysl.

Návrhy tetování Sketch Style
Návrhy tetování Sketch Style
Návrhy tetování Sketch Style

Charakteristika stylu

Tetování ve stylu Sketch se velmi odlišuje od ostatních technik.


Jeho charakteristické rysy jsou:

  • Nedostatek jasných hran
  • Lehký průsvitný obraz ve formě náčrtů
  • Převládá černá a bílá barva (připomíná skici tužkou)
  • Relativně velké měřítko (tzv. tetovací rukávy)
  • Ideální kombinace s jinými styly tetováníTatér, který ovládá tuto techniku musí mít umělecký talent a být velmi zručný.

Návrhy tetování Sketch Style
Návrhy tetování Sketch Style

Tetování ve stylu Sketch často nepředstavuje jen rozměrnou kresbu na těle, ale celou scénu nebo dokonce příběh.


Takové tetování nám řekne mnohé o člověku a vypoví o klíčových událostech jeho života. Fanoušci tohoto stylu jsou obvykle kreativní lidé a rádi vyčnívají z davu.

Sami patří do světa umění a rádi ostatním předvádí své ozdobené tělo tetováním. Není divu, že v posledních letech jsou tetování rukávů – vzory od zápěstí až po krk – velmi žádané.

Nejznámější tatér v tohoto žánru žije v Brazílii. Jmenuje se Frank Carrillo. Ve své tvorbě nejraději používá černý inkoust a jasné geometrické tvary. Přiznává, že nápady a inspirace pro jeho práci k němu přicházejí během komunikace se zákazníkem. Pečlivým nasloucháním příběhům a úvahám člověka dává dohromady určitý obrázek a vkládá tento význam do tetování. Ne nadarmo jeho tetování vypadá jako živoucí obrázek. Fotografie jeho současných děl jsou příkladem ideálního zpracování a zdobí mnoho tetovacích salonů.

Návrhy tetování Sketch Style
Návrhy tetování Sketch Style
Návrhy tetování Sketch Style

Pro koho je tetování ve stylu Sketch?

Styl Sketch je ideální tetování pro ty, kteří se chystají na své první tetování.

Slouží jako pozadí a základ pro hlavní kresbu a dobře se hodí i k dalším stylům: Gotika, Oriental, Realismus, Old School.

Tetování v tomto stylu lze snadno předělat nebo přidat nové detaily. Doporučujeme do kompozice zapojit jasné barvy. Efektního vzhledu dosáhne tetování díky plynulému přechodu z Akvarelu do stylu Sketch. Vrcholem tetování bude grafický motiv draka v japonském stylu.

Nakonec získáte jedinečný vícesložkový motiv, který lze neustále doplňovat a oživovat novými barvami a zajímavými detaily. Nováčci, kteří si nechají vytetovat malý design ve stylu Sketch, se jím nakonec nechají tak unést, že po příští návštěvě u tatéra skončí s velkým výjevem. Práce v tomto stylu navíc využívá minimální množství spotřebního materiálu, proto jsou náklady na takové tetování nižší než na stejnou práci provedenou jinou technikou.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.