Tetovací skica slona - VeAn Czech
Slon
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetovací skici slona

Slon je nesmírně krásné a mocné zvíře.

Někteří lidé mají mylný názor na tohoto zástupce živočišné říše, domnívají se, že slon je velmi pomalý a neobratný. Často se setkáváme s porovnáním mocného slona s želvou. Ve skutečnosti je tento názor naprosto mylný. Když si promluvíte s lidmi, kteří musí pracovat nebo žít ve stejné oblasti s tímto úžasným zvířetem, dozvíte se, jaký slon ve skutečnosti je. V Indii existuje legenda, která vypráví o tom, že sloni, stejně jako ptáci, kdysi uměli létat a ovládali nebeské prostory. Byli velmi svobodomyslní a nepodřizovali se nikomu. Proto jednoho dne starý poustevník slony proklel a oni přišli o schopnost létat. Africké země a střední část Asie, právě v těchto zemích má svůj původ tetování se zobrazením slona. Tyto národy považují slona za symbol věrnosti, mírumilovnosti, jistoty, oddanosti a moci. Slon je pro ně ve vysoké úctě, protože je vytrvalý a má neobyčejnou sílu. Pro buddhisty znamená náboženské zobrazení slona duchovní znalosti, stálost a vnitřní energii. Ve středověké Evropě zobrazení slona symbolizovalo asketismus a cudnost. Tato interpretace souvisí s tím, že během březosti samice slona nevstupuje do pohlavního styku s opačným pohlavím. Takové zdržení se sexuálního života trvá osmnáct měsíců. Ve starověkém Římě slon symbolizoval moudrost a vítězství. Když impérium padlo, křesťanské náboženství zobrazovalo slona, jak drtí hada, jako symbol vítězství dobra nad zlem.

tetovací skica slona
tetovací skica slona
tetovací skica slona

Významy tetování slona

Dnes se slon poměrně často objevuje v oblasti tetovacího umění.

Jeho zobrazením si své tělo zdobí jak zástupci silného, tak i slabého pohlaví. Mnozí zobrazují slona, protože se jim líbí jeho mocný vzhled, a někteří spojují tetování s osobitým významem.

  • Pro obyvatele Indie slon představuje ztělesnění boha Ganéši, který je často vyobrazován s lidským tělem a hlavou slona. Pro ně je slon ctihodné zvíře, jehož zobrazení přitahuje k jeho majiteli štěstí, učí moudrosti, vyrovnanosti a kontrole nad vlastními touhami.
  • Další východní země spojují slona se symbolem míru, důstojnosti a moudrosti.
  • V Kambodži, Thajsku a Barmě slon vystupuje v roli ochránce nad deštěm, zajišťující lidem dobré úrody.
  • V náboženství buddhismu bílý slon vystupuje jako symbol plodnosti a mateřství. Existuje legenda, podle které se královně zdál prorocký sen. Královně se zdálo, že do ní vstoupil bílý slon, a když se probudila, pochopila, že brzy porodí dítě. Tak se na svět přišel Buddha.Spojením všech významů tetování se zobrazením slona dohromady lze říci, že slon je obdařen výjimečně pozitivní energií. Tetování se slonem zdůrazní šlechetnost člověka, jeho silného ducha, odvahu, vytrvalost, důstojnost a cudnost.

tetovací skica slona
tetovací skica slona

Možnosti provedení

Tetování se zobrazením slona může být provedeno v jakémkoliv preferovaném stylu nebo technice.

Muži obvykle volí pro tetování realistický styl, zobrazují na svém těle majestátního, mocného slona. Ženská polovina má větší přednost pro zobrazení slůněte nebo kreslený styl obrázku. Velmi intenzivně vypadá slon provedený v technice akvarelu. Zvláště efektním provedením slona lze nazvat realistický styl, ve kterém je plně zachycena všechna moc a síla slona. Slon je zobrazován převážně v jeho přirozeném prostředí, ale možnosti provedení tetování mohou být velmi rozmanité.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.