Tetovací skici slunce - VeAn Czech
Slunce
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetovací skici slunce

Od nepaměti slunce bylo nejen nebeským svítidlem, ale i symbolem života.

Ve starověku lidé věřili, že bez slunce by na planetě neexistoval život: ani ptáci, ani zvířata, ani stromy. Radovali se ze slunečných dní a teplých paprsků světla. Již v jeskynním malířství bylo zobrazení páleného kruhu nad různými siluetami. Před vznikem náboženství jako jsou Křesťanství, Islám a Judaizmus bylo denní světlo uctívaným symbolem v pohanské kultuře. Obraz slunce se objevoval na mincích, kromě toho tento motiv byl hlavním prvkem v oděvu. Znak slunce představoval symbol Chorse - slovanského boha slunce, ochránce světla.

tetovací skici slunce
tetovací skici slunce
tetovací skici slunce

Význam v tetování slunce

Rusové spojovali sluneční symbol s mocí a moudrostí.

Kníže Vladimír Veliký je známý pod přezdívkami jako: Červené Sluníčko, Jasné Sluníčko. Lid tak nazval knížete pro jeho moudrost, neboť byl velkým vládcem Rusi.

Mluvíce o významu denního světla, nelze zapomenout na zemi vycházejícího slunce - Japonsko. V roce 1945 byl na vlajce této velké země zobrazen červený kruh se slunečními paprsky. Dnes je na vlajce zobrazen pouze červený kruh na bílém pozadí, což symbolizuje východ slunce.

Tetovací skici slunce v umění uměleckého tetování mají několik stylů provedení. Hlavní interpretace nátělního zobrazení nebeského světla je spojena s pokračováním života, světlem, které tvoří veškerý život.

  • Keltské tetování slunce nese v sobě význam věčnosti, která spojuje nebe se zemí. Keltská varianta zobrazení nebeského světla představuje kruh vytvořený z mnoha provázaných uzlů provazu, od kterého vycházely plameny. Na pozadí spleteného kruhu se často setkáváme s vyobrazením kříže.
  • Návrh slunce je také symbolem moudrosti, čistoty lidské duše, životní radosti a pozitivních emocí.
  • Další běžná interpretace denního světla - štěstí. Věří se, že takové zobrazení na těle člověka slouží majiteli jako talisman, přitahující štěstí.
  • Velmi často se setkáváme s vyobrazením slunce s měsícem. Tento návrh nese v sobě význam velké síly a také říká, že vše nemožné se stává možným. Tato interpretace přišla k nám od Polynésanů.Tetování slunce také vystupuje v roli mocného ochránce pro člověka, jelikož je to symbol pozitivní energie a světla.

tetovací skici slunce
tetovací skici slunce

Význam pro ženy

Slunce je univerzální obrázek v tetovacím umění, stejně populární mezi muži i ženami.

Existuje mnoho variant zobrazení nebeského světla, každý si může vybrat návrh, který mu vyhovuje.

Slunce vypadá nádherně na ženském těle, chrání svou majitelku a tetování jí dodává sílu pro nové začátky. Dívky si na své tělo aplikují tetování slunce jako plnohodnotnou tetování nebo s doplňkovými prvky. Často se setkáváme s tetováním slunce s ptáky, nápisy, vzory nebo měsícem.

Pro vytetování obrázku slunce si ženský pohlaví obvykle volí taková místa na těle jako krk, ruce, rameno, zápěstí, klíční kosti nebo páteř.

tetovací skici slunce
tetovací skici slunce
tetovací skici slunce

Význam pro muže

Muži preferují tetování na předloktí, rameni, zádech nebo hrudi.

Ve velkých zobrazeních je slunce hlavním prvkem mezi ostatními detaily. Obrázek měsíce (luny) ve společné kompozici se sluncem symbolizuje vytrvalost člověka, mužnost a odvahu před životními obtížemi.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.