Tetovací skica Smrt s kosou - VeAn Czech
Smrt s kosou
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetovací skici "smrt s kosou"

V oblasti uměleckého tetování jsou velmi oblíbené skici smrti s kosou.

Je to univerzální obrázek, který si vybírají jak muži, tak ženy. Mnohé děsí tetování smrti s kosou, mnoha lidem se takové zobrazení líbí, někteří jsou k tetováním tohoto typu lhostejní. Existuje mnoho skic smrti s kosou, v různých stylech, technikách, s různými scénami. Každý si může vybrat obrázek, který mu vyhovuje.

Tetovací skica smrti s kosou mnohé odradí, zdá se, že takové tetování má negativní význam. Nicméně, toto mínění je chybné. Skica smrti s kosou má několik významů, jak pozitivních, tak negativních, o kterých se dozvíte v tomto článku.

tetovací skica Smrt s kosou
tetovací skica Smrt s kosou
tetovací skica Smrt s kosou

Několik historických poznámek

Víte, proč je smrt v kresbách zobrazována právě s kosou a v černém plášti?

V těžkých dobách černé (bubonické) moru, která zabila obrovské množství lidí, vzniklo slovní spojení: "smrt skosila".

V křesťanské náboženství se objevil názor, že kosa odděluje duši od lidského těla. Duše se stává svobodnou a opouštějící tělo, odchází do nebe.

Co se týče umění, první zobrazení smrti s kosou se objevilo v době renesance. Albrecht Dürer (německý grafik a malíř) vytvořil rytinu s názvem "Rytíř, Smrt, Ďábel", ve které byla smrt zobrazena s kosou.

Je zajímavé, že i na východě Asie byla smrt zobrazována s kosou, existuje názor, že někdo ji viděl vlastníma očima a popsal její vzhled.

tetovací skica Smrt s kosou
tetovací skica Smrt s kosou

Význam tetování "smrt s kosou"

  • Pokud vás tetování smrti s kosou děsí, pak toto tetování rozhodně není pro vás, pokud se nejedná o animované humoristické zobrazení.
    Tetování smrti s kosou může symbolizovat odvahu člověka, tímto způsobem demonstruje celému světu, že se ničeho nebojí. Pokud by se totiž bál smrti, pravděpodobně by si její skicu pro tetování nevybral.
  • Skica smrti s kosou a hracími kartami nebo kameny představuje znamení smrtelné hry, jejímž mottem je fráze: "výhra nebo smrt".
  • Mnozí spojují zobrazení smrti se satanismem, ale existuje i zcela opačný názor. Věří se, že zobrazení smrti s kosou na těle člověka slouží jako ochrana před vším zlým. V tomto případě člověk věří, že ho "miluje" štěstí, proto často riskuje, přičemž zůstává celý a nezraněný.
  • Pro mnohé bikery je obrázek smrti s kosou považován za znak štěstí. V kultovním seriálu "Synové anarchie" měli bikerské vesty (hlavní postavy seriálu) na zádech obrázek smrti s kosou. Někteří měli stejnou tetování i na zádech.
  • Skica smrti s kosou nese také toto pozitivní vyznění: je to jedna ze stádií přeměny veškerého živého. Bez smrti by život nebyl možný, protože vše jednou končí.
tetovací skica Smrt s kosou
tetovací skica Smrt s kosou
tetovací skica Smrt s kosou

Místa pro tetování a styl provedení

Při výběru místa na těle pro tetování smrti s kosou se nejvíce hodí rozsáhlé oblasti: záda, hrudník, břicho, předloktí, horní část nohy.

Při výběru stylu pro tetování smrti s kosou efektně sedí trash polka, dotwork, grafika. Podle vašeho přání lze tetování vyobrazit v jakémkoliv preferovaném stylu a technice.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.