Tetovací skici "sokol" - VeAn Czech
Sokol
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetovací skici "sokol"

V tetovací sféře jsou velmi populární zobrazení ptáků.

Křídlaté bytosti očarují lidi svou svobodou, protože v jediném okamžiku mohou vzlétnout až k nebesům a plachtit prostory oblohy. Existuje obrovské množství návrhů s ptáky, každý si může vybrat ptáka podle svého gusta. Někomu se líbí tetování s obrazy vlaštovek, jeřábů nebo orla. Ale existuje pták, který ohromuje všechny nejen svou krásou, ale také vlastnostmi: silou, rychlostí, zrakem, mocí. Řeč je o sokolu.

tetovací skici sokol
tetovací skici sokol
tetovací skici sokol

Význam sokola u různých národů

U mnoha národů byl sokol považován za symbol moci, mnozí přisuzovali dravému ptákovi magické síly, mezi všemi ptáky byl sokol považován za krále a symbolizoval východ slunce.

V hinduismu je sokol ztělesněním boha Indry (boha hromu). V mytologii je toto božstvo popisováno jako velký válečník, skvělý lovec. Na zobrazeních se snažili odrážet lesk jeho zbroje.

Ve starověkém Egyptě byl bůh Ra (bůh slunce) zobrazován s hlavou sokola. Přitom nad hlavou byl vždy zobrazen sluneční disk. Ra byl jedním z hlavních božstev a zaujímal vysoké postavení mezi bohy. V egyptské mytologii lze také nalézt společníky boha Ra, kteří měli také sokolí hlavy. Avšak nebyli tak významní.

V kultuře Japonska je sokol považován za nebeského posla, hlavního poradce císařské dynastie.

tetovací skici sokol
tetovací skici sokol

Význam v tetováních

Jelikož sokol je dravec, nese v sobě pojem obratnosti, síly, rychlosti a odvahy.

Je to pták sebevědomý a jistý si svými silami, jelikož vždy poráží svou kořist. Avšak kromě dravých vlastností tetování se sokolem také symbolizuje filozofickou a mírumilovnou povahu člověka.

Sebejistota a krutost jsou hlavními rysy sokola, ale kromě nich význam tetování zahrnuje také ušlechtilost. Sokol je silný a mocný pták. Tetování s jeho zobrazením také představuje znak existence dvou stran: světlé a temné. V tomto případě člověk s pomocí síly ducha směřuje k převaze nad ostatními, ale pokud bude potřeba ublížit nepříteli, nepochybně to udělá. Proto tetování sokola také vyjadřuje dvojí povahu člověka.

tetovací skici sokol
tetovací skici sokol
tetovací skici sokol

Mužské a ženské varianty zobrazení

Tetování sokola je univerzální, vybírají si ho jak zástupci silného pohlaví, tak i ženy.

V mužské variantě je sokol často zobrazován v realistickém stylu, zdůrazňující silné rysy ptáka. Stejně efektně vypadá zobrazení sokola ve stylu trash polka nebo ve sketch stylu. Ženy naopak volí jemnější zobrazení s přidáním různých detailů, například květin. Velmi živě a originálně vypadá sokol provedený ve stylu akvarelu. Neexistují žádná omezení ve tvorbě návrhu a jeho barevnosti, lze vytvořit cokoliv, co si fantazie přeje.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.