Tetovací skici sovy - VeAn Czech
Sova
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetovací skici sovy

V umění uměleckého tetování jsou velmi populární obrázky různých ptáků.

Obvyklým významem, který je s nimi spojen, je svoboda, touha po nezávislosti, let lidské mysli a fantazie. Ale mezi všemi možnými ptáky je jedna ptáka, která se od ostatních liší svým tajemným výkladem. Tímto ptákem je sova, která si získala lidi svými mystickými a záhadnými schopnostmi. Stojí za zmínku schopnost sovy otočit hlavu o 180 stupňů, aby sledovala vše, co se děje kolem, a hledala si potravu. Již od dávných dob lidé sovu respektovali, ale zároveň se jí báli. To je spojeno s tím, že sova je noční pták se svítícíma očima, děsivými zvuky a tichým pohybem. Mající takové úžasné schopnosti, sova je často srovnávána s mystickými silami, ačkoliv ve skutečnosti má sova mnoho pozitivních významů.

tetovací skici sovy
tetovací skici sovy
tetovací skici sovy

Význam tajemných ptáků

 • Starověcí Řekové měli k sovám zvláštní úctu. Sovu, tuto tajemnou ptáku, považovali za průvodkyni bohyně Athény (bohyně moudrosti, vnímání a vzdělání). Obrázky sovy zdobily starověké mince a právě Řekové jsou považováni za národ, který sově přisoudil význam moudrosti a poznání místo mystických významů. Moudrost sovy je popisována v mnoha pohádkách různých národů, ve kterých sova nebo výr jsou považováni za nejmoudřejší obyvatele lesa, ke kterým se všichni obrací o radu.
 • Indiáni také uctívali sovy, tato ptáka byla spojována nejen s moudrostí. Indiáni věřili, že sova zná všechna tajemství světa, nejen současného, ale má také možnost nahlížet do posmrtných světů. Věřili, že lidské sny a iluze jsou podřízeny sovám. Národ Indiánů také považuje sovu za průvodce do jiného světa (stejná interpretace jako u starověkého Egypta), šamani a všichni členové kmene používali peří sov jako amulet.
 • Následovníci hinduismu věří, že sova je úzce spojena s kosmem a jeho duchovnostmi.
 • U Slovanů a křesťanů sova symbolizuje vysoké intelektuální schopnosti a ostrý lidský rozum.Tetování se zobrazením sovy již dlouho neobsahují mystické významy, které často lidi děsí. Naopak, je běžně přijímáno, že sova vystupuje jako moudrá, svobodná, nezávislá ptáka. Velmi často je interpretace obrázku sovy spojena s časem a dlouhověkostí, protože sova je dlouhožijící pták. Aby se zdůraznil právě tento význam, sova je často zobrazována ve spojení s hodinami. Mohou to být hodiny umístěné vedle, nebo oči ptáka slouží jako ciferník. Rovněž jsou populární obrázky sovy, u které místo očí jsou drahokamy nebo svítí neobvyklou barvou, a mnoho dalších variant zobrazení. Lidé, kteří si vybírají obrázek sovy pro tetování, jsou obvykle poměrně moudří, mají pevný postoj v životě, silný duch, místo hlučných společností upřednostňují klidné večery. Také tetování sovy u mnoha lidí vystupuje jako talisman, který přitahuje znalosti a úspěch.

tetovací skici sovy
tetovací skici sovy

Ženská interpretace slov

Dívky pro tetování mohou vybrat různé provedení sovy.

Může to být realistický pták, abstrakce, nebo animace. Barevnost obrázku také nemá hranic, vše závisí na fantazii mistra nebo klienta.

 • Obrázek sovy na rukách naznačuje moudrost majitelky a její tajemství. Kosmická sova.
 • Kosmický význam tetování mluví o tom, že majitelka daného tetování je pozitivní a bezstarostná osoba.
 • Tetování v barevných a jemných tónech říká, že majitelka je společenský a otevřený člověk.
tetovací skici sovy
tetovací skici sovy
tetovací skici sovy

Mužské významy tetování

Silnější pohlaví upřednostňuje vážné zobrazení sov.

 • Obrázek sovy na ruce (pravé) říká, že majitel daného tetování je moudrý a rozhodný člověk.
 • Sova v černo-bílé škále interpretuje klid člověka, jeho moudrý pohled na věci a rozhodné nastavení.
 • Jasné, barevné zobrazení sovy mluví o pozitivním rozpoložení majitele.
 • Realistická sova říká, že majitel tetování je životemilovný člověk. Také může označovat jeho moc.
 • Pokud na obrázku sovy jsou nedostatky, nebo necharakteristické velké části těla, pak takové tetování říká, že jeho majitel nesleduje standardy společnosti a obvyklá obecná pravidla.
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.