Tetovací skici "Spartan" - VeAn Czech
Spartanec
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetovací skici "Spartan"

Přestože je tetování se zobrazením Sparťana poměrně novým tématem ve světě tetování, poptávka po těchto návrzích je mimořádně velká.

Taková popularita je úzce spojena s filmem "300 Sparťanů", ve kterém hlavní roli ztvárnil známý hollywoodský herec Gerard Butler. Tento film vypráví divákovi o řecko-perských válkách, o statečných bitvách velkých válečníků. Film se stal skutečným blockbusterem, po němž je poptávka po tetováních se zobrazením Sparťana, zejména s hlavním hrdinou filmu, velmi vysoká.

tetovací skici Spartan
tetovací skici Spartan
tetovací skici Spartan

Spartánský život

Spartané nejsou jen národ žijící ve velké řecké říši, ale také pozemní vojsko z odvážných, silných válečníků.

V té době byla armáda Sparťanů považována za nejsilnější a neporazitelné vojsko. Není divu, protože podle legend, když se narodilo nemocné a slabé dítě, bylo ihned shazováno do propasti, aby zůstalo pouze silné a odolné potomstvo. Později se ukázalo, že to byl jen mýtus a nalezené ostatky v propasti byly ostatky dospělých mužů, nikoli dětí.

Ve věku sedmi let byli zdraví chlapci odváděni z rodin do specializovaných škol přežití. V těchto školách byli z malých chlapců vychováváni válečníci silní duchem i tělem. Avšak kromě fyzického cvičení se děti také učily zpívat, věnovaly se hudbě a byly vzdělávány v správné řeči.

V "školních" dobách museli Sparťané žít v těžkých podmínkách, procházet pravidelnými zkouškami, náročnými tréninky a ovládat všechny druhy zbraní. Ve věku sedmnácti let mladí válečníci museli projít takzvaným obřadem iniciace, aby se stali opravdovými válečníky. Podstata obřadu spočívala v jednom - přežít. Slabí prohrávali a umírali, nejsilnější se stávali armádou Sparťanů.

tetovací skici Spartan
tetovací skici Spartan

Význam v tetování "Spartanec"

Návrh "Spartanec" si obvykle vybírají muži, ale obraz lze najít i na ženských tělech.

Co symbolizuje tetování Sparťana, se dozvíte v tomto článku.

Tetování "Spartanec" si obvykle vybírají muži, protože jeho hlavní význam spočívá v odvaze, statečnosti, nebojácnosti a síle. S takovým obrázkem se muž snaží projevit svou mužnost a drsnost. Obvykle muž, který si vybere návrh Sparťana, je cílevědomý, odvážný a nebojácný, vždy připravený chránit své blízké a nebojící se překážek na cestě.

Vybráním návrhu "Spartanec" na rameno muž vyjadřuje touhu přejmout silné vlastnosti z obrázku a zároveň ukázat svůj charakter okolním.

Tetovací návrh Sparťana je velmi zřídka vidět na ženském těle, ale i takové případy existují. Obrázek Sparťana na ženském těle symbolizuje silný charakter ženy, obvykle majitelky takového tetování mají mužské rysy.

tetovací skici Spartan
tetovací skici Spartan
tetovací skici Spartan

Jaký styl je nejlepší pro tetování?

Tetování "Spartanec" vypadá nejefektivněji v realistickém stylu.

Je důležité vybrat si dobrého, zkušeného tatéra, protože realismus je poměrně složitý styl, který vyžaduje speciální znalosti a nemalé zkušenosti. Zkušený tatér dokáže plně předat celý příběh tetování, ztělesnit emoce Sparťana a v barvách vyjádřit celou sílu obrázku.

Taková tetování nejlépe vyniknou na rozsáhlých částech těla, jako je záda, hrudník, předloktí, horní část nohy.

Také populárním stylem pro vykonání tetování Sparťana je styl gravury. V této variantě bude tetování vypadat jako ilustrace ve středověkých knihách. Díky šrafování a jasným přímým liniím vypadá takové tetování neobvykle a originálně.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.