Tetovací skici "Spirála" - VeAn Czech
Spirála
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetovací skici spirály

Oblast uměleckého nátělního malířství je plná obrovského množství různých návrhů.

Tetování jsou populární jak mezi muži, tak mezi ženami. Mužská tetování se od ženských liší hlavně tématem a barevným rozložením. Muži volí spíše brutální, agresivní návrhy v monochromatických, tmavých tónech. Ženy mají naopak větší sklony k precizním, jemným, barevným obrazům. Existuje také samostatná kategorie tetování - univerzální. Univerzální tetování jsou ty obrázky, které jsou populární jak u mužů, tak u žen. Jedním z nich je návrh spirály.

Návrh spirály se těší široké poptávce, vybírají si ho jak muži, tak ženy různých věkových kategorií. Tetování spirály vypadá poměrně jednoduše, ale zároveň tajemně. Jaký význam nese tetování se spirálou, vám prozradíme v tomto článku.

tetovací skici Spirála
tetovací skici Spirála
tetovací skici Spirála

Význam spirály v oblasti tetování

  • Tetování spirály často vybírají lidé, kteří mají rádi filozofické úvahy, zamýšlejí se nad kosmickými tématy a rozluštěním vesmírných tajemství. Takoví lidé obvykle neztrácejí víru v lidský pokrok, jsou si jisti sami sebou a věří, že je možné změnit svět k lepšímu.
  • Návrh spirály symbolizuje zimu, jaro, léto a podzim, protože tyto roční období se neustále pohybují v cyklu. Tetovací návrh spirály představuje jakýsi balanc mezi zlými a dobrými silami.
  • Stažená spirála v tetování naznačuje, že člověk má skrytý energetický potenciál. Obvykle takový člověk může postupně „odkrývat“ své schopnosti. Takoví lidé potřebují podporu blízkých, a pokud ji nemohou získat, hledají podporu v tetování na těle.
  • Tetování spirály také nese takové významy jako racionalita, klid, postupnost, vyrovnanost, zvědavost, rozvážnost. Pokud člověk má všechny tyto vlastnosti, tetování spirály je bude posilovat.
  • Dvojitá spirála v tetování symbolizuje protiklady: den a noc, přírůstek a úbytek, život a smrt. Tento symbol může také představovat oheň, životní nepředvídatelnost a stálé změny.
  • Pokud se podíváme na tetování spirály z psychologického hlediska, tetování pro člověka představuje jakýsi bariér od celého světa. Takoví lidé jsou často uzavření a nejsou příliš otevření kontaktu.
tetovací skici Spirála
tetovací skici Spirála

Historická fakta

Ve starověkém Egyptě spirála symbolizovala velikost, tajné znalosti, moudrost.


Často lze tento symbol najít v egyptských hieroglyfech.

Ve starověku mnoho kmenů věřilo, že spirála je amuletem. Vyráběli amulety se zobrazením spirály, věřilo se, že amulet přitáhne štěstí při lovu a ochrání celou rodinu před zlými silami a divokými šelmami.

V keltských obrazech se také vyskytuje znak spirály, doplněný různými provázáními a splety, což symbolizovalo nekonečnou reinkarnaci duše.

Kmeny Maorů spojovaly zobrazení spirály s jednotou mužského a ženského principu.

tetovací skici Spirála
tetovací skici Spirála
tetovací skici Spirála

Místa pro tetování spirály

Spirálu lze zobrazit na jakékoli části těla, v závislosti na tom, jak velké tetování si přejete.

Spirála vypadá dobře na zápěstí, krku, lopatce, v oblasti kotníku. Spirálu lze provést jako samostatný obraz, nebo s doplňkovými prvky. Barva tetování může být jakákoliv, vše závisí na vašich preferencích.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.