Tetovací skici steampunk - VeAn Czech
Steampunk
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetovací skici steampunk

Termín „steampunk“ pochází ze dvou anglických slov – steam „pára“ a punk „hniloba, odpad, špatný“.

Toto směr science fiction popisuje civilizaci, která dokonale ovládla parní stroje a mechaniku. V článku se dozvíte více o steampunku a tetováních v tomto stylu. Připojte se!

tetovací skici steampunk
tetovací skici steampunk

Historie stylu

Steampunk – alternativní varianta vývoje lidstva s prvky antiutopie.

Představte si temné ulice viktoriánské Anglie – lidé jsou ve vzájemném nepřátelství, aristokracie je plná patosu, zatímco nižší třídy jsou chudé a nebezpečné ve svém boji o přežití. Světem vládnou ješitnost, chamtivost, lakota a... parní stroje. Ano, ano – technologie vývoje parní mechaniky dosáhly nebývalých výšin, zastínily elektřinu, počítače a běžnou techniku, na kterou jsme zvyklí.

tetovací skici steampunk
tetovací skici steampunk
tetovací skici steampunk

Charakteristické rysy steampunku

  • Urbanistická atmosféra: stále zamračené nebe a smog, špinavé tovární komíny, dlažební kostky.
  • Technologie založené na principech parních strojů: lodě na parní pohon, parní lokomotivy, parobusy, parní vozy, vzducholodě, mědění roboti sestavení z mnoha ozubených kol, primitivní letadla. Možnosti létajících aparátů a dopravních prostředků často ohromují představivost.
  • Velká pozornost je věnována vzhledu: aristokraté nosí kabáty a cylindry, dámy – krinolíny a korzety. Všude se používají starožitné analogové ciferníky, dýmky, stylizované hole.
  • Elektricita je slabě rozvinutá: místo žárovkových lamp na ulicích svíčky nebo primitivní plynové lampy, mezi vědci jsou populární experimenty v duchu Nikoly Tesly.
  • Široce rozšířené je protézování: ztracené končetiny nahrazují parní mechanické.
  • Informační technologie zůstaly na úrovni konce 19. století: telegraf, počítací stroje, pouliční noviny. Široce se používá pneumatická pošta a pneumatransport – systém přepravy pomocí stlačeného nebo zředěného vzduchu.Ve steampunku se technický rozvoj lidstva mísí s jeho zastavením ve viktoriánské éře. Je to, jako by dnes všude stály jen nakřivené vesnické domky, lidé by nosili slovanské oblečení, ale zároveň by jezdili na Ferrari, check-in by byl v kavárně „U babičky“ a posílali rakety do vesmíru.

tetovací skici steampunk
tetovací skici steampunk

Tetování ve stylu steampunk

Taková tetování připomínají biomachaniku: skrze živé tělo jsou vidět mechanické díly, ciferníky, ozubená kola, jako by skutečnost byla nahrazena umělou.

Vypadá skvěle, když člověk zatetuje celou ruku nebo záda ve stylu steampunk – pokud mistr umně pracuje s anatomii, zdá se, že to všechno se děje skutečně.

Pokud máte rádi tento styl, ale nechcete zatetovat velké plochy – vyberte si malé kresby. Vypadá to neméně skvěle a zabírá méně místa.

Návrh budoucího tetování může být černobílý i barevný – záleží na vaší chuti a přání. Sdílejte své nápady s mistrem studia, aby výsledný obrázek byl nezapomenutelný a originální.

Steampunk je záhadný, ale specifický styl: aby mistr dokázal předat jeho atmosféru, musí rozumět biomachanice a realismu. Přesné vyvážené linie, správné rozmazání stínů, proporce a přirozenost – každý z těchto detailů vyžaduje vysokou kvalifikaci tatéra, nováčci se mohou nezvládnout a pokazit práci.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.