Tetování ve stylu traditional - VeAn Czech
Traditional
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování ve stylu traditional

Tradiční tetování, ačkoliv má stoletou historii, stále si udržuje popularitu mezi fanoušky tělesného umění různých věkových kategorií.

Lakoničnost, jednoduchost a nekomplikovanost témat pozitivně vynikají tento styl mezi moderními technikami. Pokud si ceníte klasiky a rozumíte umění tetování, pak je traditional vaší volbou.

tetování ve stylu traditional
tetování ve stylu traditional
tetování ve stylu traditional

Historické zprávy

Historie tetování sahá svými kořeny hluboko do pradávných dob.

Pokud byly na začátku vzniku civilizace neodmyslitelným atributem „image“ člověka, ve středověku se dostaly pod přísný zákaz kvůli odsouzení církve. Na počátku 20. století, s vynálezem prvního tetovacího strojku, začalo umění tělesné malby postupně ožívat. Domovinou tetování ve stylu traditional se právem považují Spojené státy americké, a oficiálním datem vzniku roku 1960. Není známo, odkud přesně tato cifra pochází, jelikož američtí námořníci již před stoletím začali aplikovat tematické obrazy jako amulety. Komplikované povětrnostní podmínky a bouřlivé mořské živly dělaly pobyt na lodi nebezpečným a dokonce smrtelným. Tak vznikla americká tradiční tetování, která přinášela štěstí na cestách. Primitivní zobrazení majáků, kotvy a kormidel brzy vystřídaly složité kompozice a krajiny.

Podle jiné verze vznikla tetování traditional z kriminálního prostředí. V místech méně vzdálených byli vězni násilně označováni a aplikovány speciální obrazy. Podle nich bylo možné zjistit, za jaký zločin někdo vykonává trest a jak dlouho je ve vězení. Zajímavé je, že často po propuštění se bývalí vězni stávali námořníky a šířili módu tradičních tetování po celém světě.

tetování ve stylu traditional
tetování ve stylu traditional

Charakteristika stylu

Tetování v tradičním stylu se vyznačuje jednoduchostí a primitivností obrazů.

Není třeba hledat v nich hluboký smysl, veškerý jejich symbolizmus leží na povrchu. Námořník si vybere návrhy majáku nebo lodi, zamilovaný – srdce probodnuté šípem. Často se objevují tradiční kresby s tematickými nápisy. To může být motto, citát z knihy nebo jméno blízké osoby.

Tradiční tetování má řadu charakteristických rysů:

  • Široké černé obrysy;
  • Jasnost barev;
  • Použití 2–3 dalších barev: zelené, červené nebo modré;
  • Použití „masových“ témat.Přes přítomnost protichůdných a temných obrazů (kosti, lebky, žraloci, dýky, pistole), tradiční styl svou jasností a pozitivem neutralizuje negativní symboliku obrazu. Tato technika se hodí pro veselé lidi, kteří na svět a okolní lidi pohlížejí s optimismem. Středně velké zobrazení traditional krásně vypadá na rameni, zádech nebo na žebrech.

Kromě americké a evropské varianty existuje také tradiční japonské tetování. Na rozdíl od západních analogů se tento styl tetování vyznačuje hlubokým významem obrazu. Každý prvek a barva hraje určitou roli. Například veverka symbolizuje hojnost a bohatství, krysa plodnost, lev moc a ochranu. Celková kompozice může ukazovat na postavení člověka ve společnosti, sloužit jako znamení věčné lásky nebo být podnětem k uskutečnění snu. Pozoruhodné je, že návrh pro japonské tetování traditional nemůže být malý. Obvykle práce zabírá polovinu těla, někdy dokonce bývá ve formě autentického kostýmu. Taková varianta se hodí pro ty, kdo jsou připraveni na odvážné experimenty a nebojí se vyčnívat z davu.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.