Tetování ve stylu trash-polka - VeAn Czech
Trash-polka
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování ve stylu trash-polka

V oblasti uměleckých tetování existuje mnoho různých, unikátních stylů, které snadno nalézají mnoho příznivců.

Čas od času se objevují nové směry, které přitahují svou neotřelostí a originalitou. Trash-polka je styl, který je novinkou ve světě tetování. Považuje se, že zakladateli tohoto neobvyklého směru jsou německý manželský pár Volko Mershky a jeho žena Simone Pfaff. Vše začalo tím, že tento pár jednoduše vytvářel různé koláže z fotografií a novinových fontů, na které pak byly kresleny různé obrázky. Tento zajímavý způsob se stal začátkem nového stylu, který den za dnem získává obrovskou popularitu. Později Volko a Simone dokončili studium na umělecké škole, oba mají diplom grafického designéra. Dnes mají své vlastní studio, ve kterém pokračují ve své práci na stylu trash-polka a jsou populárními tatérskými umělci. Tento zajímavý název stylu jeho zakladatelé vysvětlují svou láskou k romské hudbě a snahou o něco neobvyklého, nového, zajímavého.

tetování ve stylu trash-polka
tetování ve stylu trash-polka

Význam trash-polka

Pokud použijete anglický slovník, slovo "trash" znamená zkázu, odpadky, smetí.

Může se zdát, že s takovým překladem by tatoo neslo negativní symboliku, ale není tomu tak. Ve skutečnosti jsou tetování ve stylu trash-polka jakýmsi protestem proti módě, glamuru, ustáleným pravidlům a normám života. Jsou to protiklady všemu standardnímu, jednotvárnosti, inkubátorovému stylu, způsob, jak se odlišit od všeho toho, z šedé hromady lidí. Díky takové smyslové tematice si tento styl získává široký zájem mezi nekonvenčními lidmi, kteří nechtějí být typičtí a tímto způsobem se odlišují. Takoví lidé jsou velmi gramotní a plně rozumí výkladu směru trash-polka. Mnozí přisuzují tomuto stylu negativní rysy, a to vše proto, že styl trash-polka mnohým zůstává nepochopen. Je to zcela jiný styl, vyznačující se svou jedinečností.

Návrhy v tomto stylu jsou obdařeny zvláštní energií, těžkou a zároveň docela silnou, nepředvídatelnou. Taková tetování vždy přitahují k sobě mnoho pohledů, protože nesou výraznou ironii vůči světu a jeho standardům, pravidlům. Tyto obrazy jsou úplným protikladem glamuru, ale zároveň se může trash-polka kombinovat s glamurem, čímž vznikají ještě originálnější a nepochopitelnější směry. A lidi, jak víme, právě přitahují všechno nestandardní, to, co je těžké pochopit a osmýslit.

tetování ve stylu trash-polka
tetování ve stylu trash-polka
tetování ve stylu trash-polka

Zvláštní rysy stylu trash-polka

Styl trash-polka je docela neobvyklý, někdy dokonce velmi zvláštní, je to spojení krásy s depresivní atmosférou.

Taková tetování jsou neobvyklá svým realismem, který se nachází na hranici s fantazií. Hlavní rysy tohoto stylu zahrnují:

  • Převažující červené a černé barvy;
  • Protiklad ke standardům módy a společnosti;
  • Protest proti glamurovým ikonám stylu.Použití červených a černých barev neznamená vždy něco krvavého a depresivního, tyto odstíny se používají pro větší sytost a kontrast obrazu. Návrhy v stylu trash-polka zahrnují nejen obrazy lebek, pistolí a krve, ale také mohou obsahovat obrázky slavných osobností, postav z kreslených filmů nebo komiksů, zvířata, ptáky, motýly, kombinaci obrazu s nápisem, cokoli si klient přeje. Tetování v tomto neobvyklém stylu se hodí jak pro dívky, tak pro kluky, protože obsahují mnoho různorodých prvků.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.