Návrhy tetování tribal - VeAn Czech
Tribal
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Návrhy tetování tribal

V oblasti tetování existuje mnoho různých stylů, ale nejpopulárnějším stylem je tribal.

Jedná se o nejrozšířenější styl tetování v devatenáctém a dvacátém století. Jsou to výrazné, ale zároveň jednoduché geometrické vzory, které si dodnes udržují širokou popularitu mezi milovníky tetování.

tetování tribal
tetování tribal
tetování tribal

Význam tetování ve stylu tribal

Zakladateli tohoto úžasného stylu jsou starověké kmeny Keltů, Haidů a Maorů.

Ve starověku bylo vytváření každého nátělového obrázku doprovázeno speciálním rituálem, lidé věřili v magické vlastnosti tetování, které pomáhají člověku spojit své fyzické a duševní tělo. Hlavními účely zdobení těla kresbami byly:

  • Ochrana před neúspěchy;
  • Demonstrace postavení ve společnosti;
  • Amulet proti negativu.Dnes tetování v stylu tribal nemají tak vážné výklady, jsou vytvořeny spíše pro estetiku. V Evropě prvními, kdo začali šířit tento styl tetování, byli námořníci, kteří se vraceli do svých domovů z dalekých cest. Okolí zaujal takový originální způsob zdobení těla, a lidé začali přebírat tetování v tomto stylu pro zdobení svých těl. Tak se tribal postupně stal nejrozšířenějším stylem, jehož vzory zdobily těla lidí, kteří ani nebyli spojeni se starověkými kmeny.

Tetování tribal jsou nejstarší nátělové obrázky. Časem se tento styl začal zdokonalovat, objevilo se mnoho nových tetovacích návrhů. Spolu s vývojem začal tento styl splývat s jinými styly, čímž vznikl nový moderní styl "neo-tribal". Když dříve byly obrázky realizovány pouze černou barvou, dnes se do tribal přidávají i jasnější barvy.

tetování tribal
tetování tribal

Charakteristické rysy stylu

Tribal je snadno rozpoznatelný díky charakteristickým kritériím použitým při tvorbě návrhů:

  • Jednoduché vzory jsou provedeny v tmavých tónech (černá, modrá, šedá);
  • Ostře zakončené linie, které svým propletením vytvářejí abstrakci;
  • Husté kreslení, díky kterému vzor na těle vypadá výrazně;
  • Precizní zpracování detailů obrázku.Vyhotovení klasického tribalu vyžaduje nemalé úsilí, proto pokud jste se rozhodli pro takové tetování, měli byste se obrátit na ověřené a zkušené tatérské mistry. Pro efektivitu nátělového obrázku je třeba věnovat zvláštní pozornost části těla pro tetování, a to zejména jeho svalstvu. Při správně vybrané části těla, jakmile dojde k napětí svalů, tetování se začne pohybovat. Z prostého ornamentu se tak stává skutečné umělecké dílo. Tetování v tomto stylu nejenže efektně vypadá na pozadí, ale také dokáže skrýt mnoho nedostatků postavy: vizuálně zvětšuje svaly, koriguje pas, zdůrazňuje hýždě, lýtka a tak dále.

tetování tribal
tetování tribal
tetování tribal

Místa pro aplikaci tetování

Návrhy tribalu jsou univerzální, stejně krásně vypadají jak na mužském, tak na ženském těle.

Pokud si poprvé ve svém životě vybíráte návrh na tetování, tatéři doporučují začít právě s tímto stylem. Tribl vypadá skvěle na jakékoli části těla: na krku, rukou, nohou, na zádech, předloktí a dokonce i na oblasti obličeje. Nejčastěji se pro tetování v tomto stylu volí předloktí a rameno, protože na těchto místech vypadá obrázek více objemně.

Kromě toho může tribl sloužit nejen jako hlavní tetování, ale také jako doplňkový prvek v obraze. Například styl skvěle spojuje jednotlivé detaily ve složitém vzoru.

Tribl je dlouhodobý styl, často se s jeho pomocí překrývají staré tetování, protože hustá barva a masivní linie skvěle skrývají předchozí obrázek.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.