Návrhy tetování trojúhelníku - VeAn Czech
Trojúhelník
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Návrhy tetování trojúhelníku

Postava trojúhelníku je možná nejběžnější ze všech geometrických tvarů.

Již od dávných dob byly různé záhadné symboly zobrazovány ve tvaru trojúhelníku. Obrázek této geometrické figury se často vyskytuje na amuletech, přívěscích, ozdobách a v magických rituálech. Dnes je postava velmi populárním vzorem pro různé oděvy a doplňky a také si udržuje širokou poptávku v oblasti uměleckého tetování.

V různých dobách, u různých národů a náboženství mělo zobrazení trojúhelníku konkrétní výklad. Tento symbol nese hluboký smyslový význam.

tetování trojúhelníku
tetování trojúhelníku
tetování trojúhelníku

Význam trojúhelníku

  • V křesťanství rovnostranný trojúhelník zosobňuje Svatou Trojici (Otec, Syn a Svatý Duch).
  • Judaismus spojuje tuto figuru s dokonalostí.
  • U zednářů trojúhelník znamená trojitost vesmírného začátku, samotné strany figury nesou označení světla, času a temnoty.
  • V egyptské kultuře figura vystupuje jako symbol moudrosti a ztělesnění duchovní síly. Také označuje nejvyšší rozum.
  • V řecké mytologii je rovnoramenný geometrický tvar, jehož vrchol směřuje nahoru, ztělesněním mužského principu, božského počátku, povznesení, duchovenstva a ohně. Pokud je trojúhelník zobrazen s vrcholem dolů, zobrazuje ženský princip, moudrost a plodnost.
  • Tetovací návrh trojúhelníku, ve kterém je umístěný oko, je vykládán jako Vševědoucí oko, stejně tak je ztělesněním božského světla a jména, tvůrčího počátku a svaté tetragramu. Strany figury znamenají harmonii myšlení, řeči a činu, stejně jako svobody, rovnosti a bohatství.
  • Návrh trojúhelníku v kruhu vystupuje jako znak nekonečného vyššího rozumu.
  • V indické kultuře dva trojúhelníky směřující různými směry a na sebe naložené symbolizují harmonii božské a zemské energie, stejně jako spojení tvořivého a formujícího principu.
  • V evropské kultuře zobrazení dvou trojúhelníků, které tvořily šestiúhelnou hvězdu, je znakem „hvězdy Davidovy“ i „pečetě Šalamounovy“. Kromě toho tento znak značí spojení dvou principů, harmonii mezi duchovním a hmotným, spojení mezi božským a zemským. Věří se, že toto zobrazení slouží jako ochranný amulet, chránící člověka před vším zlým a obdařující majitele pozitivní energií.
tetování trojúhelníku
tetování trojúhelníku

Varianty provedení tetování

Tetování trojúhelníku se těší obrovské popularitě v oblasti uměleckého tetování.

Kromě toho, trojúhelník může být proveden jako plnohodnotná práce, tak i s doplněním dalších prvků. Například v roli doplňkového prvku může vystupovat oko, kruh, nebo zobrazení jelena, stromu, květin, motýlů, cokoliv. Tento typ tetování se obvykle zobrazuje na krku, zápěstí nebo ruce.

Návrh trojúhelníka je univerzální, těší se široké popularitě jak mezi dívkami, tak mezi zástupci silného pohlaví. Rozdíly spočívají ve vyprávění obrazu, v doplňkových prvcích a barevné škále. Tetování je obvykle malé, snadno se dá zakrýt oblečením, pokud je to potřeba.

Vybráním trojúhelníku pro tetování si nevybíráte jen ozdobu, ale i symbol nabitý speciálním významem. Existuje názor, že správně vybrané místo pro tetování trojúhelníka může v člověku otevřít energetickou rovnováhu.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.