Tetování tulipán - VeAn Czech
Tulipán
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování tulipán

Оd dávných dob je tulipán květinou, v níž je skryto štěstí.

Věří se, že tetování s tulipánem také přináší štěstí svému majiteli a navíc přitahuje štěstí. Tulipán je také symbolem radosti, víry v lepší, krásy, lásky, něhy a životního potěšení. Podle Bible je tento nádherný květ znám lidstvu už od jedenáctého století. Starověké perské spisy často popisovaly tento květ. Persie byla proslulá tulipány, lidé ctěli tento květ, i když jeho název se lišil od současného. V Persii byl květ nazýván dulbáš - turban, což je hlavový úbor, který byl mimochodem pojmenován po květině. V Turecku byly tulipány také uctívanými květy, zdobily zahrady sultánů, a na příkaz sultána měl být jeho celý sad pokryt kobercem z tulipánů.

Od dávných dob existuje legenda o žlutém tulipánu. Podle legendy v žlutém tulipánu tkví nekonečné štěstí a pokud se člověku podaří vidět, jak se poupě rozvíjí, získá štěstí na celý život. Čas plynul a poupě se stále nerozvíjelo. Mladé dívky zalévaly tulipán nejčistší vodou v naději, že květina rozkvete a ony získají štěstí, ale tulipán byl pořád zavřený. Jednoho dne k němu přiběhl malý chlapec, kterému se tulipán velmi líbil, a tak ho utrhl a radostně se smál, drže ho v malých dlaních. V tu chvíli se poupě květiny začalo otevírat. Tak bylo odhaleno tajemství štěstí, které bylo skryto v tulipánu - prostřednictvím čisté dětské duše, štěstí a radostného smíchu.

tetování tulipán
tetování tulipán
tetování tulipán

Význam tetování tulipánu

Tetování tulipán je velmi žádané mezi ženami, někteří muži si také nechávají na těle vytetovat obrázek tulipánu.


Pro ženy je obrázek tulipánu doslova ideální, jeho plynulé linie zdůrazňují krásu ženské postavy a přitažlivost majitelky. Pro muže je tetování tulipánu poměrně elegantní. Obrázek u muže zvýrazňuje jeho romantiku, muži, kteří si vyberou tetování tulipánu, jsou často náchylní k cestování, jsou to milovníci dobrodružství. Obrázek tulipánu vypadá stejně originálně jak na ženském, tak na mužském těle, zdůrazňuje krásu vzhledu a duševní dobrotu. Lidé s obrázkem tulipánu na těle jsou obvykle otevření, komunikativní a mají sklony k kreativitě. Nicméně nejčastěji je obrázek tulipánu zdobí právě ženské tělo. Když spojíme všechny významy tetování tulipánu, dostaneme následující výsledky:

  • Radost ze života, životního nadšení;
  • Víra v lepší;
  • Znak mládí a krásy;
  • Něha;
  • Znak romantiky;
  • Světlé pocity;
  • Láska a harmonie.
tetování tulipán
tetování tulipán

V Evropě obrázek tulipánu symbolizuje slávu, dobré jméno.


Pro tetování se obvykle volí červené a žluté tulipány, méně často květ bílé barvy. Mimochodem, barva tulipánu také ovlivňuje význam tetování.

  • Červený tulipán - znamená vášeň a neomezenou lásku. Tetování s tímto květem říká, že jeho majitel je velmi citlivý člověk, je věrný a otevřený své druhé polovině.
  • Žlutý tulipán - znamení něhy, péče a naděje na vzájemnou lásku, může také znamenat beznadějné city. Ale také je třeba vzít v úvahu, že majitel sám může rozhodnout, jaký význam bude jeho tetování mít.
  • Bílý tulipán - tetování s tímto obrázkem symbolizuje čistou, pokojnou lásku.Tetování s obrázkem tulipánu může být také doplněno různými prvky, například nápisem, stuhou, ptáky, motýly a dalšími prvky. Místa pro aplikaci tetování mohou být také nejrůznější, podle přání klienta.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.