Tetování s návrhem tygra - VeAn Czech
Tygr
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování s návrhem tygra

Tygr je nesmírně krásné, vznešené stvoření, které disponuje mocnou silou a bystrým intelektem.

Není divu, že tento predátor je velmi populární v oblasti uměleckého tetování. Na první pohled by se mohlo zdát, že tetování s tygrem více patří do mužské kategorie tetování, ale to vůbec není pravda. Zástupkyně něžného pohlaví také preferují zdobit své tělo obrazem tohoto úžasného zvířete. Říci konkrétně, co tygr v tetovací sféře znamená, je složité, protože tento návrh má několik výkladů. Tygr je symbolem moci, síly, důstojnosti, zuřivosti, hněvu, krásy, vášně, krutosti.

tetování s návrhem tygra
tetování s návrhem tygra
tetování s návrhem tygra

Asociace různých národů

Kultury mnoha národů uctívaly tygry za jejich odvahu, neuvěřitelnou sílu a rozhodnost.

 • Asie si váží tohoto predátora a povyšuje ho na krále všech zvířat.
 • V čínské mytologii existuje legenda o pěti tygrech. Podle této legendy tygři střežili střed celého světa, stejně jako všechny strany světa. Kromě toho je v čínském náboženství boh bohatství zobrazen sedící na tomto zvířeti. Lidé v této zemi také věřili, že predátoři útočí na hříšné lidi, protože je takto Bůh trestá.
 • Indie spojovala obrázek predátora s hrdinstvím, a proto tygr zdobil válečnou emblému Indie.
 • Občané Thajska spojovali tygra s vášnivostí a smyslností člověka.
 • V zemi vycházejícího slunce byl obrázek predátora používán samuraji. V Japonsku věřili, že zobrazení zvířete je ochrání a přitáhne do jejich života štěstí.
 • V antickém Římě a Řecku podle mytologie byli do vozata Dionýsa zapřaženi právě tygři.
tetování s návrhem tygra
tetování s návrhem tygra

Význam tetování tygra

Tetování tygra má několik výkladů, závisí na dalších prvcích, s kterými je šelma zobrazena, na jejím vzhledu a také na kultuře daného národa.

Tygr má rozporuplné asociace, mnozí zvíře přirovnávají ke krutosti, zuřivosti, krvavosti a síle. Jiní spojují šelmu s odvahou, statečností, autoritativností, majestátností a čestí.

 • Tetování tygra v klidné barevné paletě znamená cílevědomost, vytrvalost, odolnost, vnitřní sílu a pevný charakter.
 • Návrh tygra s vrčením označuje mocichtivou osobu a také to, že majitel tetování nešetří své nepřátele.
 • Bílý šelem symbolizuje unikátnost, protože bílí tygři jsou poměrně vzácný druh.
 • Tygřík v tetování je znakem jemnosti a bezúhonnosti. Tento návrh je více oblíben mezi zástupkyněmi slabšího pohlaví.
 • Zobrazení tygra s drakem představuje ženský princip. V tomto případě obrázek připomíná znamení „Jin-Jang“. Kromě draka může být zobrazení tygra doplněno o květiny nebo motýly, což je více ženská varianta tetování.
tetování s návrhem tygra
tetování s návrhem tygra
tetování s návrhem tygra

Význam tetování také ovlivňuje počet světlých a tmavých pruhů na těle tygra.

Světlé pruhy vystupují jako sluneční barva, jsou symbolem moudrosti a vášně. Tmavé pruhy ztělesňují tmu, jsou symbolem zvířecího chování a nemilosrdnosti. Podle toho, zda je na obraze tygra více světlých či tmavých pruhů, lze pochopit, která strana v majiteli tetování dominuje - temná nebo světlá strana.

Obvykle je tygr v tetování často zobrazován ve stylu realismu, zvíře může klidně ležet na slunci, může se plížit, olizovat si tlapu nebo prostě sedět na pozadí přírodního prostředí. Vše závisí na fantazii tatéra, stejně jako na přáních klienta.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.