Tetování Úplněk: Význam & Náčrtky - VeAn Czech
Úplněk

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ úplněk?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s úplňku?

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Návrh tetování Měsíce

Tajemná tetování vždy přitahují pozornost mnoha lidí, nutí nás se zamyslet nad tím, kolik tajemství takový obraz v sobě skrývá a co to pro člověka znamená.

Tetování s obrázkem sovy, havrana nebo vlka je obvykle spojeno s mystickým významem. Tetování Měsíce, které je také velmi žádané, působí velmi tajemně, magicky a neuvěřitelně velkolepě. V oblasti uměleckého tetování existuje mnoho možností jak vyobrazit Měsíc. Interpretace Měsíce je fascinující, jelikož ho již od pradávna popisovalo mnoho národů ve svých mýtech a legendách. Je zajímavé, že mnoho národů ve svých kulturách věřilo, že Měsíc, stejně jako slunce, je zosobněním božstva. V každé době na sobě cítí lidé sílu Měsíce, ale stále nedokážou tento vliv plně pochopit a vysvětlit. Přestože je měsíc patronem noci, má mnoho tajemství a hádanek, tetování s jeho vyobrazením zřídka nese něco negativního. Tetování Měsíce má hluboký význam a je univerzální. Mnoho mužů, ale i žen volí měsíční tetování, které každého přitahuje svou tajemností.

Tetování Úplněk význam
Tetování Úplněk význam
Tetování Úplněk význam

Výklad u různých národů

V kulturách mnoha národů bylo noční nebeské těleso spojováno s ženským rodem, v některých s mužským.

  • V Řecku a Římě byla zosobněním měsíce Artemis – bohyně lovu, plodnosti a ženské cudnosti, na její počest byly stavěny různé chrámy.
  • Staří Keltové věřili, že zosobněním měsíce je Morgan – bohyně války a léčení.
  • Mayové také uctívali bohyni měsíce, věřili, že bohyně poskytuje ochranu těhotným ženám.
  • V Číně bylo toto nebeské těleso spojováno s energií Yin, která působí jako ženský princip. Předpokládá se, že Měsíc má mocné síly.
  • Na americkém kontinentu byl Měsíc vnímán jako nejvyšší patron, byl nejmocnějším a hlavním bohem. Nebeské světlo bylo vždy ve velké úctě, od pradávna lidé věděli, že Měsíc je obdařen mocnými silami a je schopen zastínit slunce.
  • Japonci věřili, že zosobněním měsíce je Susanoo nebo Takehaya Susanoo no Mikoto, bůh větru.Lidé věřili, že pokud se Měsíc zlobí, může na ně seslat mnoho katastrof a potrestat lidi hromy a blesky.

Měsíc ctili i obyvatelé Indie a starověkého Babylonu. Měsíc měl přímý vliv na důležitá data, díky tomu začali sestavovat první lunární kalendář. V naší době také Měsíc určuje, kdy se budou konat svátky, jedním z nichž jsou Velikonoce.

Tetování Úplněk význam
Tetování Úplněk význam

Tetování, ve kterém měsíc vykukuje zpoza mraků, má lehce mystický charakter, často se můžete setkat s takovým označením jako náměsíčnost. Koneckonců, jak již bylo řečeno dříve v textu, Měsíc je schopen lidi ovlivňovat, dokonce některé lidi nutí chodit v noci.


Jeho přítomnost je často spojena s mnoha zvířaty, jako jsou vlci, sovy, netopýři a další noční tvorové. Mimochodem, tito stejní noční predátoři jsou často zobrazováni na pozadí Měsíce. S měsícem je spojováno i známé zvíře, kočka. Staří Egypťané považovali kočky za strážce Měsíce, věřilo se, že jejich oči jsou samotným odrazem Měsíce. Astrologové spojují měsíc se znamením mateřství, které označuje výkyvy vrtkavého světa, jeho proměny. Také se věří, že Měsíc je zodpovědný za emoce a myšlenky člověka. Měsíční tetování je obvykle zobrazeno v tmavých barvách, protože se jedná o noční nebeské těleso. Můžete si jej nechat vyobrazit na libovolném preferovaném místě, jak trojrozměrný, tak malý obrázek bude vypadat stejně originálně a tajemně.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.