Tetovací návrhy želvy - VeAn Czech
Želva
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetovací návrhy želvy

Želvy patří mezi nejstarší plazy, jejichž historie sahá až 220 milionů let zpět, což dokládají jejich fosilní nálezy.


Želvy mají mnoho druhů, dnes jich je známo asi 328. Želvy obývají téměř každý kout Země, jak na pevnině, tak ve vodě. Všichni známe želvy, jsou častými postavami v mnoha pohádkách a animovaných filmech, kde jsou často zobrazovány jako velmi pomalé až zpomalené bytosti, na rozdíl od "Ninja Turtles", kde jsou želvy zobrazeny jako superhrdinové, kteří se pohybují poměrně rychle a obratně a porážejí své nepřátele. I když jsou skutečné suchozemské želvy opravdu pomalé, tetování s jejich vyobrazením má od dávných dob hluboký význam, který o pomalosti nemluví. Tetování s obrázkem želvy má starobylé kořeny, mnoho národů ho aplikovalo na své tělo, přidávající mu zvláštní význam.

tetovací návrhy želvy
tetovací návrhy želvy
tetovací návrhy želvy

Významy mezi různými
národy

 • Čínský lid spojuje želvy s velkými věrnými válečníky, pro ně želva znamená velkou sílu a vytrvalost. V Číně milují a ctí želvy, jsou pro ně jedním ze svatých zvířat, které je symbolem vodního elementu, severu, počátečního chaosu, energie jin. V Číně jsou čtyři svatá zvířata: Želva, Drak, Fénix a Bílý Tygr, každé má svou světovou stranu a svůj element. Nejmocnější kombinací je spojení želvy s drakem. U císařských válečníků bylo zvykem aplikovat na tělo obrázky draka a želvy, jejichž spojení znamená nezlomnost. Mnoho legend tvrdí, že želva má dar prorokování.
 • Starověké řecké a římské kultury také ctily želvu. Želva zde symbolizuje ženský princip a plodnost, byla zasvěcena bohyni Venuši. Obraz želvy sloužil také jako emblém samotného Herma (boha obchodu, zisku, obratnosti a výřečnosti).
 • Dlouhověkost. Toto označení je hlavním výkladem tetování s obrázkem želvy, protože je známo, že želvy žijí dlouho, asi 150 let a dokonce i déle. Obyvatelé Japonska uctívali želvy za jejich dlouhý život a moudrost let. V Japonsku želva symbolizovala Kumiry (japonského boha moří), stejně tak byl obrázek želvy znakem námořní plavby.
 • Některé národy věřily, že želva je znamením světa. Obyvatelé Indie, stejně jako jiné asijské země, věřili, že želva nese na svém silném krunýři slona, na jehož zádech byl náš celý svět. Přitom slon reprezentoval mužský princip, zatímco želva ženský, tento svazek symbolizoval velkou sílu stvoření a tvorby.
 • Daoisté nejen uctívali želvu, v jejich kultuře se stala svatým zvířetem. Tetování s obrázkem želvy u daoistů znamená vtělení celého kosmu, ve kterém krunýř symbolizuje nebeskou klenbu. Indiáni také spojovali želvu s kosmosem, ve svých legendách rostl z jejího hřbetu velký kosmický strom. Šuméřané uctívali želvy, věřili, že želva je ztělesněním božstva, které může poznat a provést do velkých hloubek.
 • Nejsilnější energii tetování s obrázkem želvy měla především v Polynésii. Starověcí Polynésané vložili do této tetování velmi hluboký význam, ve kterém želva byla vykládána jako nejsilnější amulet. Polynéská kultura popisuje želvu jako tajemné a neuvěřitelně silné bytosti, proto tetování s želvou má velmi hlubokou ochrannou sílu.
tetovací návrhy želvy
tetovací návrhy želvy

Obecná interpretace

Tetování želvy zahrnuje řadu hlubokých pozitivních významů, když je vše spojeno dohromady, dostaneme následující výsledek:

 • Moudrost časů;
 • Neuvěřitelná síla;
 • Ochrana před vším zlým;
 • Znak klidu a rovnováhy;
 • Pro dívky je to znak plodnosti;
 • Pro muže síla a nezlomnost.Tetování lze provést v jakémkoli stylu, velikosti a barevné paletě, na jakémkoli preferovaném místě.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.