Zlatá rybka

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Zlatou rybku?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Zlatou rybkou?

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Návrhy tetování-zlatá rybka

Zlatá rybka je nám známá od pradávna, je hrdinkou mnoha pohádek a legend.


Mnozí z nás alespoň jednou v životě snili o ulovení zlaté rybky, protože jak víme z pohádek, zlatá rybka plní přání. Není divu, že v oblasti tetování si tento úžasný přání-maker získal širokou popularitu. Když vidíte tetování zlaté rybky, první označení, které vás napadne, je štěstí. Tetování zlaté rybky opravdu znamená hodně štěstí, ale navíc jeho obraz nese několik hlubokých významů.

Návrhy tetování-zlatá rybka
Návrhy tetování-zlatá rybka
Návrhy tetování-zlatá rybka

Zlatá rybka v různých zemích

Obraz zlaté rybky k nám přišel z východní kultury.


První příběhy o původu zlatých rybek vznikly v Číně. V některých příbězích jsou ryby popisovány jako dar od bohů, v jiných příbězích jsou zlaté rybky oživenými slzami krásných dívek. Během dynastie Song byly tyto krásné ryby darovány buddhistickým chrámům. Od té doby je zlatá rybka důležitým prvkem buddhistického náboženství, každý chrám by měl mít bazén s těmito nádhernými tvory. Ve východní kultuře nesla zlatá rybka označení čistoty, luxusu, dlouhověkosti, blahobytu a ochrany před vším špatným.

V Asii zlatá rybka znamená materiální bohatství a pár takových ryb je radostným spojením. Za zmínku také stojí, že v Asii byly zlaté rybky považovány za znamení harmonie rozporů. Tento koncept pochází ze skutečnosti, že tyto ryby jsou spojeny současně s prvky ohně a vody.

Mezi obyvateli Japonska byla zlatá rybka také spojována se všemi výše uvedenými označeními a také se snadno ničitelnou krásou.

V kulturách mnoha národů je zlatá rybka zobrazována s širokými luxusními ocasy a neméně elegantními ploutvemi, což znamenalo kouzlo, jemnost, sofistikovanost a lehkost.

Ryby jsou svobodní tvorové, plavou, jak chtějí a kam chtějí. Jejich označení je proto často triumfem nad pozemskými zábavami. A jejich duchovní dokonalost je ztělesněna v zářivé barvě ryb.

Návrhy tetování-zlatá rybka
Návrhy tetování-zlatá rybka

Neobvýklosti významu tetování
zlaté rybky

  • Toto tetování zpravidla znamená štěstí, úspěch ve všech snahách, prosperitu. Za zmínku také stojí, že ruský lid obdařil kouzelnou rybu vlastním označením – jak víme z Puškinové ​​pohádky „Příběh rybáře a ryby“, mořská paní dokáže plnit přání.
  • Obraz zlaté rybky se více líbí ženskému pohlaví, ačkoli toto tetování je univerzální. Na ženském těle vypadá ryba lehce a jemně, zdůrazňuje jemnou povahu majitelky tetování a chrání ji před negativními silami.
  • Ryba, jejíž ploutve a ocas se jemně klenou, značí ženskost, měkkost a citlivost. V tomto případě může být obraz ryby doplněn různými vzory.
  • Párové tetování zlaté rybky znamená silné, šťastné spojení dvou srdcí.
  • Zlatá rybka a lotos symbolizují prosperitu.

Zlatá rybka v tetování má mnoho variant obrazu. Může to být ryba vyrobená ve stylu realismu nebo barevný mořský život ve stylu akvarelu. Oblíbené jsou také kreslené obrázky . Barva ryb je zpravidla v jasně žlutých, oranžových tónech. Ale protože v oblasti tetování neexistují žádná omezení, můžete si sami vybrat barvu pro svou zlatou rybku. V každém případě tetování zlaté rybky nese řadu pozitivních označení, bez ohledu na jeho barvu a velikost. A co je nejdůležitější, toto tetování vás vždy rozveselí, přitáhne štěstí a ochrání vás před různými problémy a potížemi.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS